reklama

Obhájce z Litvínova ví, že to nebude snadné. Chce do play off

Hokejisté Litvínova budou v této sezoně obhajovat extraligový titul. Hokejisté Litvínova budou v této sezoně obhajovat extraligový titul. autor: Lukáš Filipec
Hokejisté Litvínova vstoupí již do 57. sezony v nejvyšší domácí soutěži za sebou, poprvé však budou v roli obhájců titulu.

Litvínov - Hokejisté Litvínova vstoupí již do 57. sezony v nejvyšší domácí soutěži za sebou, poprvé však budou v roli obhájců titulu. Mistr bývá většinou v nelehké pozici kvůli uspokojení týmu, Severočechům však komplikuje situaci spíše ztráta několika zásadních postav, které se na titulu podílely.

"Bude to pro nás specifický začátek, když se nám na jaře konečně po 56 letech mezi elitou podařilo vyhrát titul. Ale jak se ve sportu říká - vždycky je těžší obhajovat, než se k tomu poprvé dostat," řekl na dnešní tiskové konferenci předseda představenstva a asistent trenéra Jiří Šlégr.

"Cheze" odešly tři opory

"Odešli tři klíčoví hráči Pavel Francouz, Kuba Petružálek a Martin Ručinský, takže to pro nás nebude jednoduchá sezona, ale jsme na ni připravení. Myslím, že jádro mužstva jsme zachovali a sezona bude úspěšná. Věříme, že se dostaneme do play off, což je takový zásadní cíl," dodal Šlégr, který definitivně uzavřel hráčskou kariéru.

Do Banské Bystrice zamířil slovenský útočník Juraj Majdan a ke změnám došlo i ve složení realizačního týmu, který opustili asistent trenéra Miloslav Hořava starší a kondiční trenér Marián Voda.

Kádr se naopak rozrostl o gólmany Jaroslava Januse, který má plnit roli týmové jedničky, s Michaelem Petráskem. S mužstvem bude pokračovat i útočník Miloslav Hořava mladší, jenž na hostování z prvoligového Kladna posílil tým ve finále proti Třinci. Novým asistentem je Ondřej Weissmann, kondičním trenérem Ondřej Ježek.

Klíčoví hráči prodloužili kontrakt

"Jsme také rádi, že nám majitelé klubu umožnili podepsat klíčové hráče, jako jsou kapitán Michal Trávníček nebo člen první útočné lajny František Lukeš," řekl Šlégr. Oba hráči se s klubem domluvili na prodloužení spolupráce o tři roky.

"Trávníček, Piroš, Lukeš... Pořád tu máme zkušené hráče, kteří ten tým mohou táhnout. A příklad Martina Ručinského a toho, do jaké formy se dostal, pro ně může být nesmírně motivující. V jeho letech prožil fantastickou sezonu, skončil druhý v kanadském bodování celé ligy, ale bylo za tím jeho zanícení, přístup a tvrdá práce," uvedl kouč Radim Rulík.

Příprava byla úspěšná

Hodně čeká litvínovské vedení i od gólmana Januse, který se klubu upsal na dva roky. "Vím, že jsem minulou sezonu neměl ideální. Pracuji tu s výbornými trenéry a mám nějaké zkušenosti, tak věřím, že za sebou zanechám dobré výsledky. Ta očekávání vnímám, ale věřím, že pomůžu celému týmu," prohlásil Janus.

V přípravě, kterou zpestřila účast v Lize mistrů, odehrál obhájce titulu devět utkání, z nichž šest vyhrál. Litvínov byl zároveň jediným českým celkem, který dokázal v Lize mistrů opanovat svou skupinu.

"Byla to výborná příprava se zahraničními soupeři, kteří nic nevypustí. Avizovali jsme, že nebudeme měnit tréninkové objemy a prioritou zůstává extraliga, ale zároveň se budeme chtít prezentovat dobrými výsledky," řekl Rulík k Lize mistrů, v níž jeho svěřence čeká na úvod play off Vídeň.

"Až extraliga nám však ukáže, jak na tom jsme doopravdy. Už mnohokrát v minulosti jsme zaznamenali, že mistr měl v nadcházející sezoně problémy," zdůraznil Rulík.

Titul záplavu peněz nepřinesl

Rozpočet klubu je podobný jako v minulé sezoně. "Je vyrovnaný, číslo ale určitě zveřejňovat nebudeme. Něco málo sponzorů přibylo, ale nic dramatického, abychom se ve výši rozpočtu posunuli na čelní příčky," uvedl Šlégr.

Atraktivním bodem nadcházející sezony by mohlo být utkání pod širým nebem, v němž by Litvínovští rádi hostili dlouhodobého rivala Spartu. "Pořád o tom vážně uvažujeme. Dosud jsme měli starosti s přípravou na extraligu. Teď přichází fáze, kdy musíme dořešit, jestli k tomu přistoupit, či ne. Měli bychom to rozhodnout do dvou týdnů," řekl Šlégr.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o extralize 2015/16

Tipsport extraliga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Tipsport extraligy

reklama