Obhájci titulu Finové vydřeli výhru nad Běloruskem

4. 5. 2012 21:30
Bělorusko - Finsko 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Radost Mikaela Granlunda
Radost Mikaela Granlunda | Foto: Reuters

Helsinky - Obhájci titulu a zároveň tým pořadatelské země - hokejisté Finska - zvítězili ve svém úvodním zápase na mistrovství světa.

Ve skupině A porazili v helsinské Hartwall Areně Bělorusko 1:0 zásluhou gólu Janneho Niskaly ze závěrečné minuty první třetiny.

Bělorusy dlouho držel v naději o lepší výsledek brankář Vitalij Koval, který si připsal 37 úspěšných zákroků.

Finové budou moci dobrý vstup do turnaje potvrdit v nedělním zápase se Slovenskem, Bělorusy v neděli čeká zřejmě klíčový boj o postup do čtvrtfinále se Švýcarskem.

Výsledek:

Skupina A:

Branka a nahrávky: 20. Niskala (M. Koivu, Mikael Granlund). Rozhodčí: Johansson, Lärking (oba Švéd.) - Schulz (Něm.), Wilmot. Vyloučení: 7:4. Bez využití. Diváci: 12.354.

Bělorusko: Koval - Denisov, Korobov, Goroško, Kosťučenok, Stasenko, Černook, Graborenko - Stěpanov, Grabovskij, Ugarov - Kolcov, Kaljužnyj, Kovyršin - Meleško, Stas, Drozd - Kolosov, Kitarov, Kulakov. Trenér: Karri Heikkilä.

Finsko: Lehtonen - Mäenpää, Hietanen, Niskala, Salmela, Väänänen, Järvinen, Kukkonen, Jaakola - J. Jokinen, M. Koivu, Filppula - Pesonen, Immonen, Mikael Granlund - Joensuu, N. Kapanen, Komarov - Pyörälä, Kontiola, Pihlström. Trenér: Jukka Jalonen.