reklama

Za běsnění dostal doživotní zákaz, teď je zpátky v KHL. V hokeji se nedá hrát slušně, říká

Podívejte se na dřívější řádění Damira Ryspajeva. YouTube.com
Kazach Ryspajev řádil jako smyslů zbavený v létě 2016, kdy v přípravném klání napadl několik hokejistů. Tomáš Marcinko skončil v nemocnici.

Moskva - Po roce a půl zrušila Kontinentální hokejové liga obránci Damiru Ryspajevovi doživotní zákaz působení v soutěži za řádění v loňském přípravném utkání. Dvaadvacetiletý Kazach ihned podepsal smlouvu s Astanou a vrátil se do KHL páteční porážkou 2:3 se Soči.

Ryspajev si vysloužil trest za přípravný zápas na ledě tehdejšího nováčka Kontinentální ligy Kunlunu v srpnu 2016, v němž řádil jako smyslů zbavený. Nejprve složil ranou slovenského útočníka Tomáše Marcinka a pak se postupně popral s dalšími hráči čínského klubu, kteří byli na ledě. Nakonec se vrhl ještě na střídačku Kunlunu a pustil se do dalších. Marcinko opustil led na nosítkách a byl převezen do nemocnice s podezřením na otřes mozku, které se nakonec nepotvrdilo. Zápas byl už po třech minutách ukončen.

Po doživotním vyloučení z KHL hrál Ryspajev nejvyšší soutěž v Kazachstánu a také druhou ruskou ligu VHL. Dostal také nabídku na zápas ve smíšeném bojovém umění MMA, kterou odmítl. Nyní dostal novou šanci v elitní soutěži, měnit se nehodlá.

"V hokeji se nedá hrát nějak slušně nebo kultivovaně. Je to chlapský sport," řekl serveru Sports.kz po svém návratu. Krotit se prý nemá zapotřebí. "Jsem hráč, který se vždycky držel zpátky. Vždycky jsem byl hodný kluk," prohlásil Ryspajev.

reklama