Obránce Blaťák dvěma góly sestřelil Novosibirsk

23. 12. 2011 19:25
Dva góly dal i Vrána z Chabarovsku
Miroslav Blaťák
Miroslav Blaťák | Foto: Vojtěch Marek

Ufa - Obránce Miroslav Blaťák se dvěma brankami podílel na dramatickém vítězství Ufy nad Novosibirskem v pátečním duelu KHL.

Někdejší bek Zlína nejprve v 36. minutě vstřelil vítěznou branku zápasu po přihrávce svého kolegy z obrany Jakuba Nakládala. Ufa v tu chvíli vedla 5:1 a utkání vypadlo rozhodnuté, nicméně Sibir se ve třetí třetině dotáhl až na rozdíl jediné trefy.

Definitivní uklidnění tak úřadujícímu šampionovi přinesl až gól Alexandra Radulova z padesáté minuty a druhá trefa Blaťáka, který skóre šest minut před koncem uzavřel na konečných 7:4.

Červenka dal Čerepovci dva góly a proměnil dva nájezdy
Jaroslavl hrála poprvé od tragédie, nastoupili junioři

Dva body si připsal v pátek také útočník kazašského Barysu Astana Lukáš Kašpar, který dvěma asistencemi pomohl k debaklu Dinama Minsk 5:1.

Stejnou bilanci jako Blaťák pak zaznamenal rovněž útočník Chabarovsku Petr Vrána. Ten přispěl dvěma góly k výhře v Nižněkamsku 6:4 a pojistil si pozici nejproduktivnějšího Čecha ligy.

V tabulce střelců je Vrána s osmnácti góly druhý za Romanem Červenkou, který dnes nebodoval. Omsk prohrál 1:3 se Spartakem Moskva.

V dresu Chabarovsku bodovali i další Češi. Martin Růžička dal vítězný gól a Jakub Petružálek si připsal asistenci. Za Nižněkamsk korigoval bek David Nosek.

Kontinentální hokejová liga:

Barys Astana - Dynamo Moskva 5:1 (Kašpar 0+2), Jekatěrinburg - Nižnij Novgorod 1:2, Ufa - Novosibirsk 7:4 (za domácí Blaťák 2+0, Nakládal 0+2), Čerepovec - Magnitogorsk 1:4 (za domácí Němec 0+1), Kazaň - Novokuzněck 3:2, Nižněkamsk - Chabarovsk 4:6 (Nosek 1+0 - Vrána 2+0, Růžička 1+0, Petružálek 0+1), Viťaz Čechov - Chanty Mansijsk 3:1, Spartak Moskva - Omsk 3:1.