reklama

Osudový okamžik obránce Berniera. Kéž by šel vrátit čas

Po Bernierově zákroku nevypadal Scuderi dobře. Po Bernierově zákroku nevypadal Scuderi dobře. autor: Repro youtube.com
Hokejový útočník Steve Bernier z New Jersey strávil na ledě v šestém finálovém utkání Stanleyova poháru jen 116 vteřin.

Los Angeles - Hokejový útočník Steve Bernier z New Jersey strávil na ledě v šestém finálovém utkání Stanleyova poháru jen 116 vteřin, přesto výrazně zasáhl do děje. Za brankou Los Angeles narazil v 11. minutě zezadu na mantinel domácího obránce Roba Scuderiho a při jeho trestu na pět minut a do konce utkání Kings třemi brankami udělali rozhodující krok k triumfu.

V takové rychlosti nezastavíte

"Chtěl jsem dohrát souboj. Myslel jsem, že pojede dál, ale on zabrzdil. V té chvíli už jsem šel do souboje. Je těžké v takové rychlosti zastavit. Samozřejmě se cítím špatně. Kéž by ten okamžik šel vrátit," řekl Bernier serveru nhl.com. "Takových zákroků je ve hře spousta. Každý hráč chce pomoci svému týmu, nikdo nechce být vyloučen na pět minut a přispět k porážce."

New Jersey dokázalo za stavu 0:3 na zápasy dvakrát odvrátit konec sezony, ale tři inkasované branky během Bernierova trestu definitivně pohřbily naděje na obrat v sérii. "Je to opravdu kruté. Máme za sebou dlouhou cestu v play off a řadu povedených věcí. Zakončit ji takovým způsobem není vůbec lehké, ale nedá se s tím nic dělat," dodal Bernier.

Brodeur: Skvělá sezóna

Přesto mohou být hráči Devils podle zkušeného čtyřicetiletého brankáře Martina Brodeura pyšní. "A to nejen na tuto sérii, ale na celé play off a celou sezonu. Vyřadili jsme dva největší rivaly Philadelphii Flyers a New York Rangers. Vrátili jsme se do finálové série i po úvodních třech prohraných zápasech. Samozřejmě jsme zklamaní, že jsme to nedotáhli, ale určitě to byla pro Devils skvělá sezona," prohlásil Brodeur.

Brankářskou legendu s třemi triumfy ve Stanleyově poháru, dvěma zlaty z olympijských her v dresu Kanady i držitele řady rekordů NHL předčil ve finále losangeleský gólman Jonathan Quick. Po zápase spolu prohodili několik slov. "Chtěl se asi ujistit, jestli nekončím. Asi se mu líbí mě porážet," podotkl s nadsázkou Brodeur.

Chce zůstat Ďáblem

O své budoucnosti se prý teprve rozhodne. Jisté ale je, že pokud bude pokračovat, chce hrát nadále v dresu New Jersey, kde strávil celou svou kariéru. "Zeptám se své malé dcery a uvidíme, co řekne. Ale jsem si jistý, že bude chtít, abych chytal," dodal Brodeur. New Jersey bude také řešit budoucnost kapitána Zacha Pariseho, který se 1. července může stát nechráněným volným hráčem.

reklama