reklama

Obránce Gulaši má v obraně Komety nahradit Hanzlíka

Michal Gulaši (vlevo) odehrál minulou sezonu v Karlových Varech. Michal Gulaši (vlevo) odehrál minulou sezonu v Karlových Varech. autor: Lukáš Filipec
Nová posila hokejistů Komety Michal Gulaši přišel do Brna s nelehkým úkolem zacelit mezeru po odchodu opory zadních řad Jana Hanzlíka.

Brno - Nová posila hokejistů Komety Michal Gulaši přišel do Brna s nelehkým úkolem zacelit mezeru po odchodu opory zadních řad Jana Hanzlíka. Devětadvacetiletý vítkovický odchovanec Gulaši v novém působišti uzavřel kontrakt na dva roky s opcí a do změny prostředí vkládá velké naděje. V posledních sezonách totiž oblékal většinou dresy týmů, které bojovaly pouze o udržení v extralize.

"Nahradit Hanzlíka bude těžké. Udělám všechno pro to, abych se s tímto úkolem vyrovnal. Hráli jsme spolu ve Spartě, známe se dobře. Je škoda, že odešel za rodinou do Mladé Boleslavi," uvedl na dnešní tiskové konferenci Gulaši, kterého do Brna nalákala kromě bouřlivé divácké kulisy také vidina hry v horních patrech extraligové tabulky.

Naposledy si zahrál play off před šesti lety ve Spartě, která tehdy vypadla ve čtvrtfinále s Vítkovicemi. Potom už jej potkaly jen boje ve skupině play out. Smolné roky vyvrcholily v uplynulé sezoně. Po roce stráveném ve švédském druholigovém Södertälje mu návrat do Karlových Varů nevyšel a pomáhal zachraňovat extraligovou účast až v baráži. "Doufal jsem, že se s Vary dostaneme do play off. Nakonec sezona skončila blamáží," ohlédl se Gulaši za posledním nevydařeným angažmá.

Nabídka z Brna jej potěšila a nelámal si hlavu tím, proč padla volba právě na něj. "Za deset let každý ví, jakým stylem hraji. Stoprocentně věřím, že pan (majitel klubu Libor) Zábranský měl jasno, proč mě angažoval," usmál se Gulaši, který si hned vyžádal reference na podmínky v Brně.

Čerpal je od odcházejícího Hanzlíka. "Slyšel jsem od něj jen samou chválu. My se po odchodu ze Sparty v klubech bohužel míjíme. Kdysi měl jít také do Karlových Varů. Nakonec z toho sešlo," posteskl si Gulaši.

Mezi fanoušky Komety před jeho příchodem letěla fáma, že do Brna míří útočník Milan Gulaš. "Informace se ke mně dostala také, ale nezabýval jsem se jí. Říkal jsem si, že si nás budou lidé plést. I když já mám na konci příjmení navíc písmenko i. Pletli si nás i trenéři v juniorské reprezentaci, kde jsme se potkali," dodal obránce, který má bronzovou medaili z mistrovství světa juniorů 2005.

reklama