reklama

Hrabal se vrací do Třince, Trončinský posílí Boleslav

Josef Hrabal. Josef Hrabal. autor: Marian Ježowicz
Hokejový obránce Josef Hrabal se po odchodu z finského Lahti vrací do extraligového Třince

Třinec - Hokejový obránce Josef Hrabal se po odchodu z finského Lahti vrací do extraligového Třince. Za Oceláře hrál devětadvacetiletý vsetínský odchovanec už od roku 2009 až do letošního ledna, kdy odešel do Novosibirsku do Kontinentální ligy. a góly.

Hrabalův návrat současně vyvolal odchod jiného beka Marka Trončinského, který míří do konce ledna na hostování do Mladé Boleslavi.

Hrabal po krátkém angažmá v Novosibirsku zamířil do Lahti v létě poté, co neuspěl na zkoušce v Dinamu Riga v KHL. Za Pelicans sehrál 18 zápasů a připsal si jednu asistenci. Na konci minulého týdne se ale dohodl s vedením Lahti na ukončení smlouvy, protože v předposledním týmu finské soutěže nebyl spokojen s vytížením.

Přerovský rodák Hrabal ze sestavy vedoucího týmu extraligy vytlačil Trončinského, kterého dnes Oceláři uvolnili do konce ledna do Mladé Boleslavi. "Vznikl přetlak v zadních řadách, který zatím řešíme tímto krátkodobý hostováním. Nechtěli jsme úplně odstavit mladé kluky, kteří budou dále dostávat prostor," řekl ČTK mluvčí klubu Tomáš Želazko.

V české extralize, v které získal v roce 2011 titul s Třincem, má na kontě 363 zápasů a 145 bodů za 36 branek a 109 asistencí. Bývalý hráč Vsetína, Čerepovce, švédského MODO, který se v sezoně 2008/09 snažil prosadit do kádru Edmontonu z farmářských týmů Springfieldu z AHL a Stocktonu z ECHL, sehrál také sedmnáct zápasů za českou reprezentaci a vstřelil v nich dva góly.

Jedenáctinásobný reprezentant Trončinský patří ke kreativním zadákům. V aktuálním ročníku má na kontě dva góly a dvanáct asistencí a v produktivitě obránců figuruje na devátém místě.

reklama