reklama

Obránce Jordán o rok prodloužil v NHL smlouvu s Carolinou

Michal Jordán Michal Jordán autor: Charlotte Checkers
Hokejový obránce Michal Jordán bude pokračovat v NHL v dresu Caroliny, která s ním prodloužila smlouvu i na příští sezonu.

Raleigh (USA) - Hokejový obránce Michal Jordán bude pokračovat v NHL v dresu Caroliny, která s ním prodloužila smlouvu i na příští sezonu. Čtyřiadvacetiletý český reprezentant, jenž startoval na posledních dvou světových šampionátech, si díky novému kontraktu vydělá 625.000 dolarů (zhruba 15 milionů korun).

"Michal udělal v minulé sezoně velké pokroky a pokračoval v tomto trendu při reprezentování své země na domácím mistrovství světa. Je to pořád ještě mladý obránce a očekáváme, že se bude nadále zlepšovat," řekl generální manažer Caroliny Ron Francis serveru nhl.com.

Jordán odehrál v této sezoně v NHL 38 zápasů a připsal si šest bodů za dvě branky a čtyři asistence. Působil také na farmě v nižší AHL v celku Charlotte Checkers a v 30 duelech nasbíral 11 bodů za dvě trefy a devět přihrávek.

Carolina draftovala zlínského odchovance v roce 2008 ve čtvrtém kole jako celkově 105. hráče v pořadí. V NHL má Jordán na kontě 43 zápasů, první body si ve slavné soutěži připsal až v této sezoně.

reklama