Obránce Kolář zařídil v KHL dvěma body vítězství Chabarovsku

Jan Kolář Jan Kolář autor: Milan Kammermayer
Obránce Jan Kolář zařídil v Kontinentální lize gólem a asistencí domácí vítězství Chabarovsku 2:1 nad Kunlunem Red Star.

Moskva - Obránce Jan Kolář zařídil v Kontinentální lize gólem a asistencí domácí vítězství Chabarovsku 2:1 nad Kunlunem Red Star. Jednatřicetiletý český hokejista se trefil po téměř dvou měsících, jeho tým uspěl po dvou porážkách.

Další pokuta pro Plzeň. Její fanoušci nadávali Třinci, potrestáni byli už pošesté Další pokuta pro Plzeň. Její fanoušci nadávali Třinci, potrestáni byli už pošesté Čtěte zde

Kolář v úvodní třetině přihrál na první gól zápasu Vladislavu Ušeninovi, ve 24. minutě pak v přesilovce uzavřel skóre střelou od modré čáry. Bilanci v ročníku si vylepšil na čtyři branky a sedm asistencí. Chabarovsk je ve Východní konferenci devátý, na postup do play off ztrácí čtyři body.

Roman Horák pečetil dvěma posledními góly Podolsku vysoké vítězství 6:2 na ledě Spartaku Moskva, za který kosmeticky upravil výsledek další český útočník Lukáš Radil. Šestadvacetiletý Horák zaznamenal nejlepší střelecký výkon v ročníku, zatím měl na kontě čtyři branky.

Mezi střelce se dnes zapsal také útočník Jiří Novotný, jenž čtvrtým gólem v sezoně pomohl k vítězství Togliatti 4:3 v prodloužení v Chanty Mansijsku. Domácí Jugra utrpěla jedenáctou porážku v řadě. Při porážce 1:4 v Nižním Novgorodu vstřelil jedinou branku Slovanu Bratislava Jan Buchtele.

Z duelu českých gólmanů vyšel vítězně Dominik Furch, který vychytal Omsku vítězství 2:1 po samostatných nájezdech nad Jekatěrinburgem, jehož branku hájil Jakub Kovář. Na nájezdy Kováře nahradil Vladimir Sochatskij a inkasoval dvakrát, zatímco Furch z pěti pokusů pouze jednou.

Výsledky KHL:

Chabarovsk - Kunlun Red Star 2:1 (Kolář 1+1), Novosibirsk - Magnitogorsk 1:2, Omsk - Jekatěrinburg 2:1 po sam. nájezdech, Barys Astana - Čeljabinsk 4:3 v prodl., Chanty-Mansijsk - Lada Togliatti 3:4 v prodl. (za hosty Novotný 1+0), Čerepovec - Jokerit Helsinky 2:3, Nižnij Novgorod - Slovan Bratislava 4:1 (za hosty Buchtele 1+0), Spartak Moskva - Viťaz Podolsk 2:6 (Radil 1+0 - Horák 2+0, Mozík 0+1), Dinamo Riga - CSKA Moskva 0:1.