Obránce Kuba pomohl Ottawě k výhře na ledě Rangers

6. 12. 2010 8:20
NY Rangers - Ottawa 1:3 (Kuba 0+1)

New York - Obránce Filip Kuba se v nedělním utkání NHL podílel jednou asistencí na vítězství Ottawy na ledě New Yorku Rangers 3:1.

Všechny tři góly Senators vstřelil Chris Kelly, který tak zaznamenal premiérový hattrick v kariéře v zámořské soutěži.

Kelly otevřel skóre v 5. minutě druhé třetiny brankou ve vlastním oslabení a ukončil střelecké trápení svého týmu, který se dočkal gólu po 202 minutách a 57 sekundách.

Za stavu 1:1 pak v 58. minutě vstřelil vítězný gól a hattrick zkompletoval střelou do prázdné branky při power-play Rangers pouhou sekundu před koncem základní hrací doby.

Kelly přitom začal utkání smolně, když jeho slibná střela v první třetině skončila na břevně. "Na hattrick jsem v tu chvíli samozřejmě ani nepomyslel. Napadlo mě, proč se ten puk do háje nemůže odrazit do sítě," uvedl Kelly.

Jeho tým se přitom nedokázal ani jednou prosadit ve čtvrtek proti San Jose ani v sobotu v duelu s Buffalem.

"Myslím, že v posledním zápase jsme hráli dobře, bohužel jsme nedokázali vybojovat vítězství," řekl Kelly o sobotní porážce s Buffalem 0:1 po samostatných nájezdech.

"Dnes jsme od začátku podávali dobrý výkon a dokonce donutili soupeře vzít si oddechový čas. Měli jsme na čem stavět a zaslouženě vyhráli," dodal Kelly.

Anaheim podruhé za sebou nedal gól

Do podobné situace jako Ottawa se dostali hokejisté Anaheimu, kteří podlehli Phoenixu 0:3 a už v druhém zápase za sebou nevstřelili gól. Devětatřiceti zákroky je vychytal brankář Ilja Bryzgalov, jenž v dresu Kačerů v roce 2007 vyhrál Stanley Cup.

Michael Peca z Edmonotnu (vlevo) skóruje do sítě anaheimského brankáře Ilji Bryzgalova. | Foto: Reuters

Pak však přestoupil do Phoenixu a od té doby si proti Anaheimu připsal už třetí čisté konto.

"Anaheim vždycky bude mít místo v mém srdci, protože jsem v něm strávil sedm let, které se nedají jednoduše zahodit. Ale teď je mým domovem Phoenix," prohlásil Bryzgalov.

"Vypadá to, jako bychom se nedokázali dostat do zápasu. V obou posledních utkáních jsme se prvních deset dvanáct minut jenom bránili a nedostali se skoro do útoku. Jako bychom se deset minut jenom rozehrávali, ale to je absolutně neakceptovatelné," zlobil se trenér Anaheimu Randy Carlyle.

Ten se musel popáté z posledních sedmi utkání obejít bez Teemu Selänneho, jehož trápí problémy s třísly.

Chicago vyhrálo, přišlo však o Kanea

O dalšího klíčového útočníka přišli obhájci Stanleyova poháru z Chicaga. Už po 23 sekundách zápasu s Calgary, který Blackhawks nakonec vyhráli 4:2, odstoupil ze hry druhý nejproduktivnější hráč týmu Patrick Kane.

S blíže nespecifikovaným zraněním v dolní části těla se přidá na marodku k Mariánu Hossovi. "Jak dlouho bude Patrick chybět budeme vědět až po pondělním vyšetření," uvedl trenér Chicaga Joel Quenneville.

"Nechceme teď spekulovat, ale snad to nebude nic vážného. Je to pro nás samozřejmě nepříjemná věc, ale se zraněními prostě musíte počítat a záleží na každém týmu, jak se s tím dokáže vypořádat. Nikdy nebudete mít celou sezonu všechny hráče v pořádku," konstatoval Quenneville.

Vedle zranění Kanea se v první třetině odehrálo i vše podstatné, co se gólového účtu týče. Chicago totiž vyhrálo úvodní dvacetiminutovku 3:2, čtvrtý gól pak přidal až patnáct sekund před koncem základní hrací doby do prázdné branky Dave Bolland.

Sérii pěti porážek ukončili St. Louis Blues, kteří zvítězili na ledě lídra Severozápadní divize Vancouveru 3:2. Vítězný gól vstřelil ve 47. minutě Alexander Steen, který v páté minutě otevřel skóre. Pro Canucks to naopak je první porážka po čtyřech výhrách v řadě.

Výsledky NHL:

NY Islanders - Philadelphia 2:3 (0:1, 0:0, 2:2)
Branky: 46. Sim, 46. Nielsen - 14. Carle, 52. Nodl, 55. Briere. Střely na branku: 30:27. Diváci: 7773.

NY Rangers - Ottawa 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky: 31. Prust - 5., 58. a 60. Kelly (na druhou Kuba). Střely na branku: 26:25. Diváci: 18.200.

Vancouver - St. Louis 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 12. Hansen, 28. Bieksa - 5. a 47. Steen, 22. D'Agostini. Střely na branku: 23:28. Diváci: 18.860.

Anaheim - Phoenix 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 11. Pyatt, 38. Doan, 58. Stempniak. Střely na branku: 26:39. Diváci: 14.062.

Chicago - Calgary 4:2 (3:2, 0:0, 1:0)
Branky: 11. a 60. Bolland, 5. Bickell, 18. Toews - 14. Iginla, 17. Babčuk. Střely na branku: 32:26. Diváci: 21.112.