reklama

Kuba se extraligového gólu zas nedočkal. Vrací se na Floridu

Filip Kuba (vpravo) Filip Kuba (vpravo) autor: Reuters
Obránce Filip Kuba míří z Vítkovic zpátky do zámoří. Hokejista Floridy jede na Vánoce za rodinou.

Vítkovice - Jestliže Litvínov vychovával a vychovává  pro NHL převážně skvělé útočníky, tak Vítkovice zase dokázaly dodávat do zámoří spoustu kvalitních obránců.

V posledních duelech tak za ostravský tým v extralize nastupovali současní hráči NHL Roman Polák a Filip Kuba či ještě nedávno hráč NY Rangers Marek Malík. A to ještě na Floridě váhá s návratem Pavel Kubina.
 
Filip Kuba se však po 11 zápasech ve vítkovickém dresu v neděli po výhře nad Třincem 4:1 rozloučil a odlétá do zámoří za rodinou strávit Vánoce a příchod nového roku.

„Tak zněla domluva už když jsem přiletěl,“ zopakoval po utkání s Třincem své rozhodnutí Filip Kuba, který v 11 zápasech nasbíral 4 asistence.

První extraligový gól Kuba nedal

Prvního extraligového gólu se tak nedočkal. Nepovedlo se mu to v sezonách 1994/95 a 1995/96, kdy odehrál za Vítkovice 23 zápasů a připsal si v nich jednu asistenci a nepovedlo se to ani letos. Extraliga je tak jedinou soutěží, ve které během kariéry neskóroval.

„Bylo by příjemné dát gól, ale nebyl jsem tu kvůli tomu, abych dal gól. Byl jsem tu od toho, abychom se výsledkově jako mužstvo zvedli a to se nám povedlo. V týdnu jsme odehráli tři domácí zápasy a všechny jsme vyhráli, takže odcházím ve chvíli, kdy je snad mužstvo dobře nastartované,“ doufá Filip Kuba.
 
Přitom reprezentační trenér Alois Hadamczik uvažoval, že by Kubu nominoval pro předvánoční  turnaj v Moskvě. „Ano, říkal mi o tom, ale já mu vysvětlil, že se na Vánoce vracím do Ameriky. Takže to vzal bez problémů,“ popsal Kuba.

Na Floridě v NHL začínal, teď tam má smlouvu, ale nehraje se

V NHL v základní části stihl odehrát během 13 sezon v dresech Floridy, Minnesoty, Tampy a Ottawy 792 zápasů, ve kterých nasbíral 323 bodů (69+254).

Ještě v minulé sezoně nastupoval za Ottawu, letos podepsal smlouvu s Floridou, kde v NHL před 14 lety v prestižní zámořské soutěži začínal. Tehdy ale odehrál jen osmnáct zápasů a byl vyměněn do Minnesoty, kde už se výrazně prosadil. „O to víc jsem se letos na Floridu těšil. Snad NHL začne,“ přeje si.
 
Na slunné a teplé výspě  severoamerického kontinentu stráví s rodinou a dětmi nejen Vánoce a příchod nového roku, ale 29. prosince oslaví také své 36. narozeniny.

Pokud by byla NHL pro letošek definitivně odpískána, uvažoval by o návratu do Vítkovic. „Je to možné, zvažoval bych to,“ připustil jeden z nejlepších vítkovických obránců současnosti.

reklama