Obránce Mozík pomohl v KHL gólem k obratu Podolsku, Horák asistoval

Vojtěch Mozík Vojtěch Mozík autor: Lukáš Caha
Českým zástupcům v dresu ruského Podolsku se v zápase na ledě dalekého asijského Vladivostoku dařilo. Obránce Vojtěch Mozík pomohl gólem k obratu zápasu, když těsně před koncem utkání poslal zápas do prodloužení. Ve stejném střetnutí se dařilo i útočníkovi Romanu Horákovi, který zaznamenal dvě asistence.

Vladivostok - Český obránce Vojtěch Mozík pomohl v dnešním utkání Kontinentální hokejové ligy gólem k obratu Podolsku na ledě Vladivostoku. Dvě asistence si při vítězství 4:3 v prodloužení připsal útočník Roman Horák.

Řepík pomohl hokejistům Slovanu vítězným gólem ukončit sérii porážek Řepík pomohl hokejistům Slovanu vítězným gólem ukončit sérii porážek Čtěte zde

Čtyřiadvacetiletý Mozík poslal zápas do prodloužení 86 sekund před třetí sirénou, kdy po Horákově přihrávce ranou od modré vyrovnal na 3:3. Horák už předtím asistoval u druhé branky Alexeje Makejeva.

Mladoboleslavský odchovanec Mozík se trefil za Viťaz potřetí od letního příchodu ze zámoří, kde si mimo jiné zahrál sedm zápasů v NHL za New Jersey Devils. Vítěznou branku vstřelil po půldruhé minutě nastavení Švéd Niclas Burström.

Magnitogorsk vedl ještě v 47. minutě v Minsku 3:0, nakonec ale prohrál 3:5. Na všech gólech hostů se podíleli čeští útočníci: Jan Kovář měl bilanci 1+1 a Tomáš Filippi na zbývající branku přihrál. Janův bratr Jakub Kovář vychytal Jekatěrinburgu vítězství 1:0 na ledě moskevského Dynama, kde domácím hráčům zneškodnil všech 28 střel.

Kontinentální hokejová liga:

Vladivostok - Viťaz Podolsk 3:4 v prodl. (za hosty Mozík 1+0, Horák 0+2), Barys Astana - Novosibirsk 0:4, Omsk - Chanty-Mansijsk 3:2 v prodl., Dinamo Minsk - Magnitogorsk 5:3 (za hosty Jan Kovář 1+1, Filippi 0+1), Dynamo Moskva - Jekatěrinburg 0:1 (čisté konto Jakub Kovář), Jaroslavl - Lada Togliatti 2:1, Petrohrad - Čeljabinsk 5:0.