Obránce Mozík předčil i útočníky. Dvěma góly zařídil výhru Podolsku na ledě silného CSKA

Aktualizováno 23. 12. 2017 20:30
Český hokejový obránce Vojtěch Mozík byl hlavní hvězdou duelu KHL, když třemi body přispěl k vítězství Podolsku nad CSKA.
Vojtěch Mozík
Vojtěch Mozík | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Obránce Vojtěch Mozík byl v Kontinentální lize strůjcem nečekaného vítězství hokejistů Podolsku 3:1 na ledě CSKA Moskva. Český reprezentant se podílel na všech gólech, na první přihrál a dva ve druhé třetině sám dal. Favorizovaní Moskvané už pouze ve třetí části snížili a po předchozí dvanáctizápasové vítězné sérii podruhé za sebou prohráli, navíc znovu doma, kde mají jinak nejlepší bilanci v soutěži.

Mozík tři dny před 25. narozeninami poprvé od letního příchodu do KHL ze zámoří vstřelil dva góly v jednom utkání a také zažil premiérový tříbodový zápas. U jeho druhé trefy v přesilovce asistoval útočník Roman Horák.

Viťaz snížil ztrátu na postup do play off na sedm bodů, ale všichni soupeři před nimi mají zápasy k dobru. CSKA je nadále druhým nejúspěšnějším týmem v lize, ale jeho ztráta na vedoucí Petrohrad vzrostla už na 15 bodů, protože SKA vyhrál v Moskvě nad Dynamem 5:1.

Střelecky se v dnešním programu prosadili i útočníci Slovanu Bratislava Michal Řepík a Jan Buchtele, Lukáš Kašpar zapsal dvě gólové přihrávky, ale slovenský tým prohrál doma s Jekatěrinburgem 4:5 v prodloužení. Řepík otevřel skóre, ale v dalším průběhu už Slovan s Jakubem Štěpánkem v brance jen dotahoval. Domácí třikrát dokázali vyrovnat a získali alespoň první prosincový bod, osmé porážce za sebou ale nezabránili.

Novosibirsk vedl nad Ufou 3:0, ale pak Alexandr Salák v domácí brance šestkrát inkasoval. Hattrick českému gólmanovi nastřílel Anton Burdasov, pěti body za gól a čtyři asistence se zaskvěl švédský útočník Linus Omark.

Nižněkamsk vyhrál 4:0 v Astaně a u vítězného gólu si asistenci připsal útočník Andrej Nestrašil. Obránce Soči Adam Polášek zase asistoval u vyrovnávací trefy v zápase v Omsku a v prodloužení jeho tým dokonal obrat na 3:2. Reprezentačního brankáře Dominika Furcha překonal po 29 sekundách nastavení americký útočník Casey Wellman.

Kontinentální hokejová liga:

Novosibirsk - Ufa 3:6, Barys Astana - Nižněkamsk 0:4 (Nestrašil 0+1), Omsk - HK Soči 2:3 v prodl. (za hosty Polášek 0+1), Lada Togliatti - Dinamo Minsk 1:2, CSKA Moskva - Viťaz Podolsk 1:3 (Mozík 2+1, Horák 0+1), Dynamo Moskva - Petrohrad 1:5, Slovan Bratislava - Jekatěrinburg 4:5 v prodl. (za domácí Řepík a Buchtele 1+0, Kašpar 0+2)