reklama

Obránce Šulák míří ze Znojma do Detroitu. S Red Wings podepsal dvouletou smlouvu

Libor Šulák během letošního mistrovství světa v hokeji. Libor Šulák během letošního mistrovství světa v hokeji. autor: Michal Eger
Raketový nástup obránce Libora Šuláka nekončí. Český reprezentant podepsal dvouletou smlouvu s Detroitem Red Wings.

Detroit - Český hokejový obránce Libor Šulák, který reprezentoval na nedávném světovém šampionátu ve Francii a Německu, si může zahrát NHL. Podepsal dvouletý kontrakt s Detroitem. Slavní Red Wings potvrdili dohodu obou stran na klubovém webu.

Bát se útočit? To nejde, říká Šulák, který při debutu založil akci, po níž padl jediný český gól Bát se útočit? To nejde, říká Šulák, který při debutu založil akci, po níž padl jediný český gól Čtěte zde

Třiadvacetiletý rodák z Pelhřimova si šanci v národním týmu vybojoval v mezinárodní EBEL lize, kde poslední dvě sezony oblékal dres Znojma. Před polovinou dubna se dohodl na smlouvě ve finském Lahti, ale nakonec může jako nedraftovaný hráč zabojovat o místo v nejlepší lize světa.

Součástí dohody je podle webu Detroit Free Press bod, na základě kterého bude Šulák v příští sezoně hrát za Red Wings, nebo v Lahti. Na farmu do nižší AHL nepůjde. "Věříme ale, že má šanci hrát za Red Wings," řekl generální manažer klubu Ken Holland.

Podle informací znojemského klubu si Šulák po šampionátu vybíral dokonce ze čtyř konkrétních nabídek ze zámoří, což mu umožňoval status volného hráče pro NHL. Jedním ze zájemců byl údajně i nováček soutěže z Las Vegas.

"NHL je pro Libora obrovská odměna i výzva do budoucna," uvedl pro server hokej.cz sportovní manažer Orlů Rostislav Dočekal. "Svým způsobem ukázal cestu ostatním. Je vidět, že když hráč chce a pracuje na sobě, může se do NHL dostat i z EBEL," podotkl Dočekal.

Šulák, který hrál během kariéry kromě jiného také za Chomutov, si v uplynulé sezoně připsal v 58 zápasech včetně play off 31 bodů za 13 branek a 18 asistencí. Loni si se Znojmem zahrál finále a byl zvolen nejlepším nováčkem EBEL.

Na mistrovství světa dostal nakonec od kouče Josefa Jandače prostor ve dvou zápasech a připsal si jednu gólovou přihrávku. V minulosti reprezentoval i na světových šampionátech hráčů do 18 let a juniorů.

"Věděli jsme, že se na Libora jezdí dívat někteří skauti. Hodně mu pomohlo, že se dostal do nominace na mistrovství světa. Na šampionátu si pak zahrál dva zápasy, které zvládl dobře. Poté jsme čekali, že zájem z NHL může být konkrétnější," připustil Dočekal.

reklama