I my se po tragédii připojíme k pomoci, řekl Jandač. Tým uctil oběti neštěstí výhrou

5. 1. 2019 18:26
Zápas Kontinentální hokejové ligy mezi Magnitogorskem a Nižním Novgorodem začal minutou ticha na památku 39 lidí, kteří v Magnitogorsku zahynuli pod troskami zříceného domu. "I my se po té tragédii připojíme k pomoci. Mužstvo udělá cokoli, co bude v jeho silách," řekl český kouč týmu Josef Jandač.
Obyvatelé Magnitogorsku přinášejí květiny k pietnímu místu u zříceného domu, v jehož troskách zemřelo 39 lidí | Foto: Reuters

"V té atmosféře, která v hale byla, jsme především chtěli udržet soustředěnost. Důležité bylo, že jsme v první třetině dvakrát ubránili oslabení, naopak ve druhé jsme dali v přesilovkách dva góly," dodal Jandač.

Výbuch plynu v Magnitogorsku.
Výbuch plynu v Magnitogorsku. | Foto: Reuters

Jeho svěřenci nakonec uctili oběti neštěstí výhrou 7:3 a zvítězili popáté za sebou. Hattrickem a jednou přihrávkou k tomu přispěl útočník Sergej Mozjakin, jenž i v 37 letech patří mezi špičku v kanadském bodování.

Obránce Ondřej Vitásek pomohl svým druhým gólem v sezoně k domácí výhře Kunlunu 4:3 nad Vladivostokem. Osmadvacetiletý účastník loňských olympijských her se trefil střelou z mezikruží v závěru první třetiny.

Vitásek v Šanghaji vstřelil druhý gól svého týmu, jenž se ve 25. minutě ujal vedení 3:0. Hostům se ale podařilo ještě do přestávky třemi góly během šesti minut vyrovnat. O vítězství Kunlunu rozhodl gólem ve třetí třetině kanadský útočník Brandon Yip. Čínský tým se tak udržel v tabulce Východní konference v kontaktu s osmým Čeljabinskem, na který ztrácí dva body. Vladivostok je poslední.

Gól dal také Robin Hanzl, který se využitou přesilovkou v 45. minutě podílel na vysokém vítězství Spartaku Moskva 7:0 nad Novosibirskem. Při pětibrankové kanonádě v druhé třetině si český útočník navíc připsal asistenci a zaokrouhlil počet bodů v sezoně na 20 (8+12).

Kontinentální hokejová liga:

Kunlun Red Star - Vladivostok 4:3 (za domácí Vitásek 1+0), Magnitogorsk - Nižnij Novgorod 7:3, HK Soči - Barys Astana 0:3, Nižněkamsk - Omsk 1:2, Spartak Moskva - Novosibirsk 7:0 (R. Hanzl 1+1).