Obrozený Průcha potopil Dallas gólem v prodloužení

31. 3. 2009 7:09
Phoenix - Dallas 6:5p
Petrovi Průchovi se v novém angažmá zatím daří.
Petrovi Průchovi se v novém angažmá zatím daří. | Foto: Reuters

Phoenix - Petr Průcha nastoupil dnes v noci ke svému třináctému utkání v dresu klubu NHL Phoenix Coyotes, ale za nešťastný tento zápas rozhodně považovat nebude.

Právě díky jeho třem bodům si totiž "Kojoti" dokázali v prodloužení poradit s o play-off bojujícími "Hvězdami" z Dallasu.

Průcha, který  ve svém novém působišti nasbíral již devět kanadských bodů, se přitom na vítězství výrazně podílel dvěma asistencemi v základí hrací době a rozhodujícím gólem v prodloužení.

Dva získané body ovšem Phoenix patrně do bojů o Stanley Cup neposunou, v tabulce se momentálně krčí na předposledním místě Západní konference a na postupové příčky ztrácí 12 bodů.

Naopak tým New York Rangers, kde Průcha nepříliš úspěšně působil na začátku této sezóny, se i díky dnešní výhře 3:0 nad New Jersey stále drží na sedmé pozici Východní konference. "Ďáblové" už mají postup do vyřazovací části zajištěn.

V posledním nočním utkání si dosavadní lídr soutěže, tým San Jose Sharks, dokázal poradit s Calgary 2:1 a svým padesátým vítězstvím v sezóně zvýšit své naděje na zisk Presidents trophy pro nejúspěšnější celek základní části.

Ani Calgary však nemusí smutnit - momentálně se nachází na třetím místě v Západní konferenci, a tak se kanadští fanoušci mohou oprávněně těšit na začátek play-off.

Výsledky NHL:

NY Rangers - New Jersey 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)

Branky: 25. Dubinsky, 27. Girardi, 36. Callahan. Střely na branku: 37:38. Diváci: 18.200.

Calgary - San Jose 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Branky: 16. Iginla - 7. Boyle, 33. Cheechoo. Střely na branku: 29:17. Diváci: 19.289.

Phoenix - Dallas 6:5 v prodl. (2:1, 2:2, 1:2 - 1:0)

Branky: 8. a 52. Upshall (na obě Průcha), 13. a 25. Lisin (na druhou Hanzal), 22. Doan, 61. Průcha - 3. Morrison, 22. Hutchinson, 36. Eriksson, 55. Conner, 60. Sydor. Střely na branku: 33:23. Diváci: 13.831.