reklama

Oceláři rozdrtili Boleslav a fanoušci vypískali Klepiše. Čekal jsem to, říká

Jakub Klepiš Jakub Klepiš autor: ČTK
Třinec je zpátky. Alespoň tomu tedy napovídá výsledek zápasu 38. kola hokejové Tipsport extraligy. Oceláři si smlsli na pátém týmu soutěže, Mladé Boleslavi.

Třinec - Třinec je zpátky. Alespoň tomu tedy napovídá výsledek zápasu 38. kola hokejové Tipsport extraligy. Oceláři si smlsli na pátém týmu soutěže, Mladé Boleslavi. Hosté si na sever Čech odvážejí výprask 7:0.

Svěřenci zlatého medailisty z olympijských her v Naganu Jiřího Dopity se do svého soupeře zakousli hned od prvních minut. Celkem v utkání zasypali branku soupeře 42 střelami. Drtivá byla zejména druhá perioda, kterou domácí vyhráli 4:0.

Poprvé od října se trefil i trápící se střelec Vladimír Svačina. "Konečně jsme dodržovali pokyny trenérů. Tlačili jsme se do branky, pálili jsme ze všech pozic. Já se zase cítím jako hokejista. Dlouho mi trvalo, vrátit se po několika zraněních. Teď jsem rád, že se mi to povedlo a aspoň trochu začínám splácet důvěru vedení," usmíval se autor pěti letošních gólů.

Takový vítr v šatně jsem nezažil

Hra Ocelářů se rapidně změnila po nepovedené první třetině zápasu minulého kola v Plzni. První část odehráli hráči s drakem na prsou tragicky. Do druhé dvacetiminutovky však jakoby nastoupilo jiné mužstvo.

"Tam se to opravdu zlomilo. Takový vítr, jaký byl o první přestávce v kabině jsem popravdě ještě nikdy nikde nezažil. Nastartovalo nás to, zápas jsme vyhráli a i štěstíčko se konečně přiklonilo trochu na naši stranu," hodnotil osmadvacetiletý bývalý sniper Vítkovic.

Třinečtí fanoušci? Bez komentáře

Zaplněná Werk aréna tak konečně viděla hokej, na který byla zvyklá v posledních sezonách. Jediná chvíle, kdy 4722 lidí začalo naplno bučet a pískat, byla ta, kdy se puku dotkl extřinecký a nyní mladoboleslavské barvy hájící Jakub Klepiš.

"Čekal jsem to. Třinečtí fanoušci jsou ... bez komentáře. Pokud tady hrajete, tleskají vám, pokud odejdete, tak pískají. Jsou prostě specifičtí. Já jim to ale za zlé nemám. V týmu mám pořád hodně kamarádů a přeju jim, ať vyhrávají. Jen teda už ne proti nám," ušklíbl se jinak viditelně zklamaný Klepiš.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o extralize 2015/16

Tipsport extraliga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Tipsport extraligy

reklama