Oceláři úvodní zápas domácího turnaje s Novgorodem prohráli

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
11. 8. 2015 20:37
Úvodní zápas domácího Steel Cupu třinečtí Oceláři nezvládli a s ruským celkem Torpedo Nižnij Novgorod prohráli 3:4.
Tlačenice před brankou Šimona Hrubce.
Tlačenice před brankou Šimona Hrubce. | Foto: Lukáš Filipec

Třinec - Oceláři z Třince doma v přípravě i na třetí pokus prohráli. Po Dynamu Minsk a Olomouci nestačili v úvodním utkání domácího turnaje Steel Cup ani na ruské Torpedo Nižnij Novgorod a padli těsně 3:4.

Zápas začal opatrně z obou stran. Jako první se prosadili hosté, když odražený puk napálil do sítě bombou z mezikruží Aleksey Pepeljajev. Šancí však bylo i nadále poskrovnu. Třineckým vázla rozehrávka, ale Novgorod se do žádných větších brankových příležitostí nedostal.

Druhá třetina začala tak, jak ta první skončila, tedy tlakem ruského celku. Z toho pramenila řada šancí a nakonec i druhý gól z hole Carla Klingberga, který se prosmýkl po křídle a nenápadnou střelou mezi betony nachytal Hrubce v nedbalkách. Pak ale v utkání nastal zlom. Třinec snížil na 1:2, když střílenou nahrávku Josefa Hrabala do branky šikovně usměrnil Adam Rufer. Od toho okamžiku přebrali taktovku utkání Oceláři.

Snížení Třinecké jakoby polilo živou vodou

Další šance Třince na sebe nenechaly dlouho čekat. Srovnat mohl Adamský, či Rákos. Brankář Novgorodu Maxim Aljapkin ale svůj tým držel nad vodou. Když však byli domácí v největším náporu, přišel tvrdý direkt. Zpoza branky vyjel až mezi kruhy nikým nehlídaný Vjačeslav Kuljomin a propálil Šimona Hrubce potřetí.

Hráči s drakem na hrudi ale nesložili zbraně a pokračovali v místy až drtivém tlaku. A přišly branky. Na rozdíl jediné snížil ranou do šibenice Vladimír Dravecký a o pouhou minutu později srovnal na 3:3 šťastným gólem Radim Matuš. "Prostě jsem už neměl jinou možnost, než to zkusit hodit na branku a vyšlo to. Trenéři mi říkají, že pořád jen nahrávám a mám začít taky více střílet, tak jsem je poslechl a padlo to tam," hodnotil po zápase Dravecký.

Dvanáct minut před koncem třetí periody měli domácí čtyřminutovou přesilovkou jedinečnou možnost rozhodnout a dokonat tak obrat. To se ale nestalo. Ba právě naopak. Otřepané klišé nedáš - dostaneš platilo i dnes. Oceláři nabídnutou šancí pohrdli, a tak hosté trestali. Nejprve v obrovské šanci vychytal Hrubec největší hvězdu Novgorodu Sergeje Kosticyna, pak ale z dalšího závaru před svou klecí už kapituloval. Svým druhým gólem utkání rozhodl Klingberg.

Kalous: Trápí nás zranění

"Stále jsme ještě nenastoupili v ideální sestavě. Hned od úvodu přípravy nás trápí zranění a i nadále zkoušíme mladé hráče. Na Ligu Mistrů už snad budeme mít při výběru hráčů více možností," litoval velké marodky třinecký trenér Jiří Kalous.

V dodatečných samostatných nájezdech si vítězství rovněž připsali hráči Torpeda. Jediným úspěšným střelcem byl Vladimir Galuzin.

Hokejový Steel Cup v Třinci:

HC Oceláři Třinec - Torpedo Nižnij Novgorod 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)

Branky: 30. Rufer, 42. Dravecký, 43. Matuš - 22. a 56. Klingberg, 6. Pepeljajev, 40. Kuljomin.