Olesz načal gólem Rangers, Michálek táhl San Jose

Red Spo
15. 3. 2008 9:59
Florida - Rangers 3:2, San Jose - St. Louis 4:1
Rostislav Olesz z Floridy překonává atlantského gólmana Kari Lehtonena.
Rostislav Olesz z Floridy překonává atlantského gólmana Kari Lehtonena. | Foto: Reuters

Sunrise - Hokejisté New Yorku Rangers prohráli na Floridě a ukončili tak svou šňůru třinácti zápasů za sebou, v nichž bodovali. Výhru Panthers začal ve 13. minutě český útočník Rostisalv Olesz.

Jezdci sice dokázali góly Girardiho a Gomeze otočit skóre, ale Cullimore v polovině zápasu vyrovnal a vítězství 3:2 zařídil v přesilové hře třináct minut před koncem Oli Jokinen.

První gól zápasu vstřelil i další Čech, Milan Michálek. Útočník San Jose zažívá se Žraloky nejlepší část sezony a k hladké výhře 4:1 nad St. Louis přispěl ještě přihrávkou na branku Briana Campbella.

Hlinka hlavní hvězdou, Haška vyřadila bolavá záda

Aleš Kotalík pečetil svým gólem vysoké vítězství Buffala nad Carolinou. Šavle nasázeli Hurricanes sedm branek, čestný úspěch hostů zaznamenal ve třetí třetině v oslabení Walker.

Alexander Ovečkin stále živí naději Washingtonu na play off. V zápase proti Atlantě zařídil vyrovnání na 1:1 přihrávkou Brooksovi a v závěrečné části pak svou 57. brankou v sezoně pečetil výhru 4:1.

Washington - Atlanta 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 15. a 23. Laich, 35. Cooke, 42. Ovečkin - 12. Vjačeslav Kozlov.

Columbus - Chicago 3:6 (0:3, 2:1, 1:2)
Branky: 27. Modin (Výborný), 27. Fritsche, 48. Nash - 2. Barker, 12. Keith (Lang), 14. Bolland, 33. Kane, 51. Byfuglien, 57. Ladd.

San Jose - St. Louis 4:1 (4:0, 0:1, 0:0)
Branky: 2. M. Michálek, 11. Roenick, 13. Campbell (M. Michálek), 14. Marleau (trest. stříl.) - 21. Backes.

Florida - New York Rangers 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky: 13. Olesz, 32. Cullimore, 48. O. Jokinen - 16. Girardi, 21. Gomez

Buffalo - Carolina 7:1 (4:0, 2:0, 1:1)
Branky: 11. a 36. Roy, 5. Paille, 6. Mair, 14. Gaustad, 23. Kaleta, 57. Kotalík - 52. Walker.