reklama

Olesz: Všechno se to sešlo. Zdraví, výkonnost ... dokonce i žena je krásnější

Rostislav Olesz Rostislav Olesz autor: Milan Kammermayer
Třicetiletý Rostislav Olesz je jednou z hvězd výběru Vladimíra Vůjtka pro nadcházející turnaj Karjala, který Češi zahájí ve čtvrtek zápasem proti Švédsku.

Praha - Šest let čekal na další příležitost v reprezentačním dresu útočník Rostislav Olesz. Třicetiletý hokejista si ji vysloužil výtečnými výkony v dresu Vítkovic. Těm v 15 zápasech pomohl už 12 góly a spolu s litvínovským Viktorem Hüblem vede pořadí střelců extraligy.

"Těším se. V nároďáku jsem dlouho nebyl, ať už kvůli výkonnosti nebo zraněním. Teď se to naopak sešlo tak, že mám výkonnost a zdraví mi slouží, tak proto jsem tady," řekl Olesz novinářům. Byť patří k nejstarším členům výběru kouče Vladimíra Vůjtka, připouští nervozitu. "Nějaká tam bude, ale musím odvést svůj výkon a hrát to, co mě v hokeji zdobí. Pak to bude dobré," věří Olesz.

I žena je krásnější

Když se v sezoně 2013/14 vracel do Evropy po dlouhém působení v zámoří, o možnosti návratu do reprezentace prý nepřemýšlel. "Člověk na to nemyslí. Musí především odvést nejlepší výkon pro svůj tým na ledě a potom už je to na reprezentačním trenérovi, jestli ho zařadí do týmu a systému, který chce hrát," podotkl Olesz.

Od roku 2009 se posunul v rovině osobní i té hokejové. "Ty brďo, za tu dobu se toho hodně změnilo," přemítal s úsměvem. "Mám syna, krásnější ženu, doma se toho určitě změnilo dost. Synovi jsou tři roky, nevím, kde na to přišel, ale říkal mi, že letím do Finska. A už mě i pozná v televizi," popisoval.

"A z hokejového hlediska? Zase jsem přidal nějaké góly a dá se říci, že jsem hokejově vyspěl. Předtím jsem byl takový rozlítaný, dnes už mám větší nadhled," věří Olesz.

Plody tvrdé práce

Možná právě i díky této přednosti se v probíhající sezoně dostal do velké střelecké pohody. Ale nejen díky ní. "Najednou přišla a to je v tom sportu to krásné; člověk na něčem pracuje a pak to tam najednou začne padat. Plody tvrdé práce, nic není zadarmo," zdůraznil Olesz.

Těší ho především přínos pro ostravský celek, který jeho gólové trefy mají. "Jsem hrozně rád, že teď můžu takhle pomáhat týmu a jsem určitě rád i za sebe. Věřím, že kluci ve Vítkovicích se ke mně přidají a já si na chvilku vydechnu," uvedl.

Naposledy dal hattrick Spartě, a to včetně rozhodující trefy v nájezdech. "Hlavní ale bylo, že jsme doma Spartu porazili. Za ty tři góly jsem rád za sebe, ale důležitý byl hlavně týmový výkon," uzavřel Olesz, bývalý hráč Floridy, Chicaga a New Jersey.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o extralize 2015/16

Tipsport extraliga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Tipsport extraligy

reklama