reklama

Olomouc hledá nového střelce. Balaštíka nechci, říká Dopita

Olomouc hledá kanonýra, Jaroslav Balaštík jedním z nich je a shání po vyhazovu ze Zlína práci. Takové spojení by dávalo smysl, jenže Jiří Dopita ho odmítá. Olomouc hledá kanonýra, Jaroslav Balaštík jedním z nich je a shání po vyhazovu ze Zlína práci. Takové spojení by dávalo smysl, jenže Jiří Dopita ho odmítá. autor: CPA - Eduard Erben
Jak vyřeší Olomouc ztrátu nejlepšího střelce Erika Hrni? Angažováním volného Jaroslava Balaštíka, o kterém se teď hodně mluví, určitě ne, říká Aktuálně.cz šéf klubu Jiří Dopita.

Olomouc - Hokejová Olomouc přišla o svého nejlepšího střelce. Třinec si z hostování stáhl Erika Hrňu, který v letošní sezoně nastřílel už deset branek. Kdo nahradí obávaného kanonýra?

Jedno spojení se tady přímo nabízí. Na trhu volných hráčů je momentálně k dispozici Jaroslav Balaštík. Hráč, který góly dávat umí, vždyť v české nejvyšší soutěži jich nastřílel už 274 a po ukončení smlouvy ve Zlíně stále hledá angažmá. Navíc to má do Zlína autem ani ne hodinku cesty.

Jenže Jiří Dopita deníku Aktuálně.cz říká: "Jaroslava Balaštíka určitě neoslovíme."

Hrňu má nahradit mladý Zuzin

Na otázku, jak tedy hodlá Olomouc zacelit díry po Hrňovi, pak odpovídá: "Máme v plánu dát větší prostor našim kmenovým hráčům, kteří působí v první lize, kde podávají stabilně kvalitní výkony. Konkrétně dostane větší prostor Peter Zuzin, ve kterém podle mě dřímá obrovský potenciál. Věřím, že se s důležitější rolí v týmu vypořádá a plnohodnotně nahradí Hrňu."

S tím, že si Třinec nejlepšího střelce v průběhu sezony povolal zpátky, byl smířený. "Nechceme se v tom nějak dále hrabat. Dohoda byla jasně daná. Třinec si mohl Erika kdykoliv stáhnout. V Třinci se jim rozšířila marodka a tohle byl z jejich strany logický krok."

Jak si Olomouc bez Erika Hrni v extralize povede, naznačí už dnešní devatenácté kolo. Olomouc hraje v Liberci.

reklama