Chomutov v baráži podruhé vyhrál, raduje se i Olomouc

26. 3. 2013 20:34
2. kolo baráže: Olomouc - Boleslav 3:0, Liberec - Chomutov 2:3
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Eduard Erben

Praha - Hokejisté Olomouce si ve 2. kole baráže připsali první vítězství, když v souboji dvou celků z 1. ligy porazili Mladou Boleslav 3:0.

Dvěma góly a jednou asistencí se na výhře podílel Kucharczyk.

V zápase týmů, které v úvodním kole vyhrály, přetlačil Chomutov Liberec a ze severočeského derby si veze výhru 3:2. Vítěznou branku vstřelil v 55. minutě Kraft.

Liberec srovnal jen dvakrát

V Liberci se zkraje zápasu spíš vylučovalo, než hrálo, přesto úvodní gól přišel v situaci pět na pět. Od modré se překvapivým nahozením prosadil Sikora. Zkraje druhé třetiny domácí srovnali, když v oslabení ujel Dušek.

Také druhá branka, kterou inkasoval liberecký Schwarz, byla smolná. Kubinčákovo nahození od mantinelu si do vlastní svatyně srazil Kajínek.

Bílým Tygrům se ještě jendou podařilo srovnat, když přesilovku využil Bulík. Poté se šance střídaly na obou stranách, prosadil se však jen hostující Kraft, když po objetí branky rozhodnul o třech bodech pro Piráty.

Olomouc přetavila tlak v branky

To v Olomouci byl zápas mnohem jednoznačnější. Domácí od úvodních minut spustili na soupeře velký tlak, který korunoval vedoucí trefou Selingr.

Na začátku druhé části měli několik šancí na srovnání Nouza s Výborným, ale přesilovku nevyužili. Neúspěšný byl také Kucharczyk při samostatném nájezdu. Tentýž hráč si však vše vynahradil v závěrečném dějství, kdy dvěma góly pojistil výhru Hanáků.

2. kolo baráže o hokejovou extraligu:

HC Olomouc - BK Mladá Boleslav 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 14. Selingr (Kucharczyk, Kadela), 53. Kucharczyk, 56. Kucharczyk. Rozhodčí: Husička, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:8, navíc Koudelka (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4769.

Olomouc: Kašík - Bartoň, Ondrušek, Kříž, Staněk, Kadela, Valenta, Janáček, Lhotský - Diviš, Řípa, Kucsera - Rác, Kolouch, Vodný - Kucharczyk, Herman, Selingr - Švaňhal, Ministr, Hampl. Trenéři: Fiala a Tomajko.
Mladá Boleslav: Will - Jindra, Chaloupka, Němeček, Toman, Kasík, Pojkar, Žabka, Bohunický - Mikulík, Koudelka, Demel - Jiránek, D. Výborný, Pabiška - Nouza, Vrbata, Kafka - Rys, Hrdel, Ondřej. Trenéři: F. Výborný a Slabý.

Bílí Tygři Liberec - Piráti Chomutov 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 21. Dušek (Nedvěd), 39. Bulík (T. Pospíšil) - 14. Sikora, 31. Kubinčák, 55. Kraft (Šagát, Hřebejk). Rozhodčí: A. Jeřábek, Hradil - Lhotský, Jiří Svoboda. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3937.

Liberec: Schwarz - Čakajík, Moravec, Čutta, Šimek, Kajínek, Výtisk, Štich, Jánošík - Duda, Nedvěd, Dušek - Kudrna, Bulík, Kica - T. Pospíšil, Filippi, Bulíř - Bárta, T. Urban, D. Špaček. Trenéři: Hynek, M. Černý a Kapoun.
Chomutov: Hanuljak - Pavlas, J. Mrázek, Palin, Bartejs, Trefný, Rutta, Rýgl, J. Stehlík - D. Hruška, Divíšek, Kubinčák - Hřebejk, Kraft, Šagát - Důras, Sikora, Hromas - T. Káňa, Kůs, M. Procházka. Trenéři: Čelanský, Skořepa a Beck.

1. Piráti Chomutov 2 2 0 0 0 5:3 6
2. HC Olomouc 2 1 0 0 1 4:2 3
3. Bílí Tygři Liberec 2 1 0 0 1 4:4 3
4. BK Mladá Boleslav 2 0 0 0 2 1:5 0