Olomoučtí hokejisté mají jisté play-off

ČTK
16. 2. 2006 21:53
Olomoučtí hokejisté zdolali v dnešním zápasu 50. kola první ligy Kadaň 2:1 a potvrdili postup do play-off. Ústí nad Labem přehrálo v předehrávce 52. kola Prostějov 7:3 a v čele tabulky má jedenáctibodový náskok před Mladou Boleslaví.

O vítězství Olomouce se zasloužili brankami Čuřík a Kárný a domácí měli i řadu dalších příležitostí, třikrát ale nastřelili konstrukci branky. Až v závěrečné třetině se hra vyrovnala a několikrát musel zasáhnout brankář Žigardy. Tři minuty před koncem nestačil na dorážku Hlusičky.

Vedoucí tým tabulky rozhodl o svém očekávaném vítězství čtyřmi góly v úvodní třetině. Prostějov střídal gólmany už v 11. minutě, ale Hrazdíra udržel čisté konto jen pět minut. Hosté ještě inkasovali vždy v první půlminutě obou zbývajících třetin, domácí naopak zažili slabší chvilku ve 46. minutě, kdy dvakrát inkasovali v rozmezí 12 sekund.

V závěru zápasu se na šest sekund objevil v ústecké brance explzeňský Roman Málek a připsal si další symbolický start, aby jich měl dostatek pro případnou baráž.

Mladá Boleslav vyhrála 3:1 v Ostravě, kde Sareza odehrála utkání s favoritem s mnoha juniory, třetí Jihlava zvítězila až v prodloužení 4:3 nad Třebíčí.

Dukla měla raketový nástup, když už po 11 sekundách doklepl po rychlé akci do branky puk kapitán Bakus, ale z vítězství se radovala až po 31 sekundách nastavení po gólu Fiedlera.

Do prodloužení dospěl i zápas v Berouně, kde pouhé tři sekundy před koncem dodatečné pětiminutovky rozhodl o výhře Hradce Králové obránce Jan Blanár. V normální hrací době padly góly jen v rozmezí 28 sekund v první třetině.

50. kolo:
Olomouc - Kadaň 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Branky: 3. Čuřík, 24. Kárný - 57. Hlusička. Rozhodčí: Hradil - Mana, Váňa. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 600.

Jihlava - Třebíč 4:3 v prodl. (1:2, 2:0, 0:1 - 1:0)

Branky: 1. Bakus, 22. Hlouch, 36. Hodek, 61. Fiedler - 11. a 16. Květoň, 47. Rehák. Rozhodčí: Dvořák - R. Prchal, T. Prchal. Vyloučení: 9:6, navíc Bakus 10 min. - Květoň do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 1610.

Sareza Ostrava - Mladá Boleslav 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)
Branky: 60. Heřman - 10. Výborný, 24. Kolda, 33. Fadrný.  Rozhodčí: Havlík - Šimůnek, Vrdlovec. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 212.

Beroun - Hradec Králové 1:2 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 19. Pabiška - 19. Koudelka, 65. J. Blanár. Rozhodčí: Ondřej - Flegl, Šperl. Vyloučení: 9:9, navíc Horčička 10 min. Využití: 0:1. Diváků: 800.

52. kolo:
Ústí nad Labem - Prostějov 7:3 (4:0, 2:1, 1:2)

Branky: 4. a 11. Slížek, 10. Kuchler, 16. Hájek, 22. Havel, 32. Mazanec, 46. Jan Kudrna - 35. Piecha, 46. Bařica, 46. Sabela. Rozhodčí: R. Svoboda - Jelínek, Šulc. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 2115.

1. Ústí nad Labem 50 30 3 6 1 10 163:91 103
2. Mladá Boleslav 50 28 0 7 1 14 145:101 92
3. Jihlava        51 26 3 4 2 16 144:115 90
4. Havířov        50 27 1 1 1 20 138:130 85
5. Kometa Brno    50 25 2 5 0 18 130:117 84
6. Chomutov       49 23 2 4 3 17 142:112 80
7. Hradec Králové 50 23 3 3 1 20 135:116 79
8. Olomouc        50 23 0 3 3 21 119:126 75