reklama

Olympijský hokej bude na Nově i ČT, fanoušci mají na výběr

Ilustrační foto. Ilustrační foto. autor: Nike Inc.
Přenos z olympijských her v Soči poběží paralelně jak na České televizi, tak na Nově

Praha – Nova chystala pro olympiádu v Soči velký trumf, exkluzivní vysílání hokejového turnaje s Jágrem a spol. Když v půlce listopadu přepustila České televizi práva na terestrické (!) vysílání hokeje, vznikl u veřejnosti možná poněkud klamný pocit, že sportovní boje pod pěti kruhy přinese výhradně veřejnoprávní vysílání. Realita je ale malinko jiná.

Televizní divák totiž dostane kromě nabídky zahraničních kanálů, pokud k nim má přístup, i dvě českojazyčné alternativy.

Přenosy z her bude koncesionářům zdarma přinášet ČT Sport a hokejový turnaj pak kanál ČT2. Navíc několik variant paralelně vysílaných live-streamů ze Soči přinese i web České televize.

Mnohým ale možná zůstávala utajena skutečnost, že olympijský sport bude v přímých přenosech zároveň přinášet i skupina Nova. Ovšem na placeném kanálu Nova Sport a také prostřednictvím internetové služby Voyo.cz.

„Myslím, že televizním fanouškům olympijského sportu ze Soči přineseme zajímavou alternativu,“ říká Marek Kindernay, šéf „nováckých“ kanálů Nova Sport a Fanda.

Nová má přenosy pouze na placeném kanálu

Co tedy smí vysílat ČT a co Nova Sport? Cokoli si zamanou a co jim 8 televizních tras přicházejících ze Soči do Prahy dovolí.

Rozdíl je ale v tom, že ČT má pro Českou republiku licenci na terestrické vysílání, které diváci mohou zachytávat zdarma. Zatímco skupina Nova drží nadále práva na placené vysílání. „Exkluzivní práva na šíření satelitní a kabelové pay TV vlastníme pro Českou i Slovenskou republiku,“ zdůrazňuje Kindernay.

Až budou v Soči kroužit po kluzišti s hokejkami Češi, je vysoce pravděpodobné, že jejich zápas poběží jak na veřejnoprávní televizi, tak na Nova Sport. „Částečně se asi budeme ve vysílání při některých událostech překrývat, ale jinak u nás v průběhu dne určitě poběží řada přenosů, které v danou chvíli konkurence vysílat nebude. Takže fanoušek u televize dostane zajímavou možnost výběru,“ říká Kindernay.

Alternativa s Novou

Jednoduše řečeno: Ve chvíli, kdy bude Česká televize vysílat biatlon, můžete na Nova Sport sledovat třeba superobří slalom. Její divák tak za své peníze dostává možnost alternativy.

S Českou televizí ovšem „nováci“ svůj vysílací plán nijak nekoordinují. „Sestavili jsme si program vlastního vysílání,“ říká Kindernay.

Hokejový turnaj měla Nova původně připravený jako třešničku, kterou České televizi z jinak kompletního olympijského dortu vyfoukla. Nova si totiž hokejový turnaj mužů koupila jako exkluzivní balíček i pro terestrické, volně šířené vysílání a měla v plánu nabízet duely Jágra a spol. na svém hlavním, volně přístupném kanálu. A Česká televize by měla smůlu.

V listopadu ale skupina Nova z obchodních důvodů změnila strategii. A terestrické, volně dostupné šíření hokejového turnaje České televizi přepustila. „Poskytli jsme jim sublicenci pro toto vysílání,“ formuluje obsah obchodu Kindernay. ČT za hokej přepustila Nově práva na několik seriálů a filmů.

„Olympiádu v Soči každopádně ve vysílání Nova Sport uvidíte, přímé přenosy budeme většinou nabízet od 6 do 23 hodin. Komentovat je budeme především z Prahy,“ upřesňuje Marek Kindernay.

Nova Sport do svého vysílání zařadí celkem 260 hodin přímých přenosů ze Soči.

reklama