reklama

Olympijský hokej ve Vancouveru táhne. Včetně ženského

Vidět olympijský triumf kanadských hokejistů na domácím ledě by chtělo téměř 150 tisíc lidí. Vidět olympijský triumf kanadských hokejistů na domácím ledě by chtělo téměř 150 tisíc lidí. autor: Reuters
Na finále ve Vancouveru by chtělo 140 tisíc lidí

Vancouver - První vlna žádostí o lístky na Zimní olympijské hry 2010 ve Vancouveru organizátory zaskočila obrovským zájmem fanoušků.

Kanaďané si za pět týdnů objednali vstupenky za 345 milionů dolarů. Organizační výbor teď pracuje na systému, který vylosuje šťastlivce, jež si budou moci zamluvené lístky těch nejvyšších kategorií zakoupit.

"Je to neuvěřitelné, reakce lidí je daleko nejsilnější v olympijské historii, víc než jsme si vůbec dokázali představit," cituje server tsn.ca šéfa organizátorů Johna Furlonga.

Ten také prohlásil, že vzhledem k neočekávanému zájmu fanoušků se zřejmě bude konat už jen jedna vlna distribuce vstupenek místo plánovaných dvou. Poslední lístky půjdou rezervovat příští léto.

Podle očekávání byly v první fázi nejžádanějším zbožím vstupenky na finálový zápas hokejového turnaje. Kanaďanů, doufajících, že uvidí vybojovat "kolébku hokeje" olympijské zlato, bylo na 140 tisíc.

Více než 84 tisíc lidí by chtělo na zahajovací ceremoniál, téměř polovina by ráda šla na finále ženského hokejového turnaje, kde Kanaďanky budou největšími favoritkami.

Do loterie o přidělení lístků půjdou jen ty nejžádanější kategorie, vstupenky na některé hokejové boje ve skupinách nebude potřeba losovat.

reklama