Omsk na úvod play off porazil Astanu, Sobotka má dva body

Aktualizováno 28. 2. 2015 18:35
Hokejisté Omsku vstoupili do osmifinále Kontinentální ligy vítězstvím 5:2 nad Barysem Astana, k němuž český útočník Vladimír Sobotka přispěl gólem a asistencí
Vladimír Sobotka.
Vladimír Sobotka. | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Hokejisté Omsku vstoupili do osmifinále Kontinentální ligy vítězstvím 5:2 nad Barysem Astana, k němuž český útočník Vladimír Sobotka přispěl gólem a asistencí. Domácí Avangard inkasoval jako první, ale vyrovnal, Sobotka pak ve druhé třetině přihrál v oslabení na druhý gól Schutzovi a v 47. minutě vstřelil vítěznou branku.

"Sobotka byl naším nejlepším útočníkem," ocenil českého reprezentanta trenér Omsku Raimo Summanen.

Nejproduktivnější Čech v základní části ligy Jan Kovář z Magnitogorsku bodoval i na úvod play off. V duelu s Ufou přihrál v 34. minutě na vítězný gól Mozjakinovi, domácí se pak v přesilové hře prosadili ještě jednou a vyhráli 2:0.

Naopak Novosibirsk bez distancovaného brankáře Alexandra Saláka prohrál doma s Čeljabinskem 1:4. Salák byl dodatečně potrestán za zákroky z úterního závěrečného duelu základní části na ledě Ufy a za dva tresty do konce utkání musel automaticky vynechat nejbližší zápas. Jeho náhradníka Bespalova překonali hosté čtyřikrát, asistenci u vítězného gólu si připsal Martin Růžička.

V Západní konferenci vyhrál oba domácí zápasy pouze suverénní vítěz základní části CSKA Moskva, který dnes zdolal Soči 3:1. Petrohrad nečekaně podlehl Nižnímu Novgorodu 1:2, doma neuspělo ani moskevské Dynamo.

Osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Východní konference - 1. zápasy:

Novosibirsk - Čeljabinsk 1:4 (za hosty M. Růžička 0+1), Magnitogorsk - Ufa 2:0 (Jan Kovář 0+1), Omsk - Barys Astana 5:2 (za domácí Sobotka 1+1), Kazaň - Jekatěrinburg 3:2 v prodl. (za domácí P. Vrána 0+1).

Západní konference - 2. zápasy:

CSKA Moskva - Soči 3:1, stav série 2:0, Petrohrad - Nižnij Novgorod 1:2, stav série 1:1, Dynamo Moskva - Jaroslavl 1:2, stav série 1:1, Jokerit Helsinky - Dynamo Minsk 4:1 (za domácí Koukal 0+1), stav série 1:1.