Omsk nevyužil první mečbol, Dynamo snížilo na 2:3

21. 4. 2012 15:00
Omsk - Dynamo Moskva 2:3, stav série: 3:2
Omsk - Magnitogorsk.

Omsk - Hokejisté Omsku nevyužili první možnost ukončit finálovou sérii o Gagarinův pohár. Avangard v pátém duelu o titul v KHL podlehl doma 2:3 Dynamu Moskva, které snížilo stav série také na 2:3. Šestý zápas se hraje v pondělí v ruské metropoli.

Hosté měli v kritické situaci za stavu 1:3 na zápasy vydařený úvod. Ve čtvrté minutě je poslal do vedení svým čtrnáctým gólem nejlepší střelec play off Michail Anisin a v 10. minutě zvýšil Jurij Babenko.

Po pěti minutách druhé části svěřenci Olega Znaroka odskočili díky Konstantinu Gorovikovovi na rozdíl tří gólů, nicméně Omsk se ještě dokázal do utkání vrátit.

Omsku chybí k triumfu v KHL jediné vítězství
Boháče z Petrohradu povede ze střídačky i nadále Říha

Brzy po polovině duelu snížil v přesilovce Anton Kurjanov, na jehož gólu se podílel přihrávkou český obránce Martin Škoula. Další branku ovšem Avangard přidal až 19 sekund před třetí sirénou díky Juriji Alexandrovovi a vyrovnání už domácí nestihli.