Omsk poprvé v sezoně KHL vyhrál, zařídil to Sobotkův nájezd

Aktualizováno 8. 10. 2015 20:53
Kapitán Avangardu Omsk Vladimír Sobotka se postaral o první výhru jeho klubu v nové sezoně hokejové KHL. V normální hrací době dnes skórovali další tři Češi, Michal Kempný, Tomáš Vincour.a Robert Kousal.
Vladimír Sobotka.
Vladimír Sobotka. | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Hokejový útočník Vladimír Sobotka rozhodl o prvním vítězství Omsku po samostatných nájezdech v této sezoně KHL. Kapitán Avangardu se jako jediný trefil v rozstřelu utkání s Novosibirskem a zasloužil se o výhru 3:2. V řádné hrací době se mezi střelce zapsali také Michal Kempný, Tomáš Vincour.a Robert Kousal.

Obránce Kempný otevřel skóre zápasu v 10. minutě, kdy se prosadil v přesilovce a poslal Omsk do vedení. Sibiru se podařilo skóre otočit, přičemž gól na 2:1 vstřelil také v přesilové hře hostující Vincour. Český útočník má na kontě šest gólů, jichž dosáhl v posledních šesti zápasech.

Utkání poslal do prodloužení Alexandr Popov, jenž prudkou střelou překonal Alexandra Saláka ve 49. minutě. Sibir tak šel do šestého nastavení za sebou a následně do pátých nájezdů.

V nich jako již tradičně nahradil Saláka Nikita Bespalov, stejně tak nechytala omská jednička Dominik Furch, jehož před penaltami vystřídal Denis Kostin. Jediným střelcem v rozstřelu byl Sobotka, jenž Bespalova prostřelil mezi betony. Nájezdy ukončil neúspěšným pokusem Vincour.

Novosibirsk podruhé za sebou prohrál a Omsk se před něj díky lepšímu skóre dostal do čela Černyševovy divize i celé Východní konference KHL.

Kontinentální hokejová liga:

Omsk - Novosibirsk 3:2 po sam. nájezdech (Kempný 1+0, rozhodující nájezd Sobotka - Vincour 1+0), Barys Astana - Novokuzněck 4:2 (za hosty Kousal1+0), Chanty-Mansijsk - Chabarovsk 0:1 (Zohorna 0+1), Jekatěrinburg - Vladivostok 1:3, Dinamo Minsk - Čerepovec 1:3.