Omsk posedmé v řadě vyhrál a upevnil si první místo

13. 1. 2011 19:25
Novosibirsk - Omsk 2:3 v prodl. (Škoula 0+1)
Roman Červenka
Roman Červenka | Foto: Jaroslav Šindelář, hawk.ru

Moskva - Přestože se v utkání na ledě Novosibirsku neprosadil ani jeden z hvězdného prvního útoku Omsku Jágr - Vampola - Červenka, Avangard zvítězil 3:2 v prodloužení, a sedmou výhrou v řadě si tak upevnil vedení v Kontinentální hokejové lize.

Rozhodující branku zápasu vstřelil Omsk 51 sekund před koncem prodloužení, kdy se trefil Anton Bělov.

Jedním bodem k výhře přispěl čtvrtý český zástupce v Omsku, obránce Martin Škoula, který asistoval u prvního gólu Avangardu, a upevnil si tak místo v první desítce nejproduktivnějších obránců KHL.

Česká ekipa v Omsku znovu řádila. Trefil se i Vampola

Velkou přestřelkou skončil zápas mezi Ufou a Jaroslavlí. Přestože český útočník Jaroslavle Josef Vašíček vstřelil dva góly a na jeden přihrál, tým trenéra Vladimíra Vůjtka v Ufě prohrál 6:7.

Josef Vašíček
Josef Vašíček | Foto: Aktuálně.cz

Velkou zásluhu na výhře Ufy měl Vašíčkův spoluhráč z reprezentace Jakub Klepiš, který za stavu 3:5 zavelel ve 47. minutě gólem k obratu. Ufa totiž během dvou a půl minuty přidala další tři branky a skóre zcela otočila. Jaroslavli pak nepomohlo k bodům ani snížení v závěru.

Jednu asistencí přispěl k výhře Ufy obránce Miroslav Blaťák, přihrávku si připsal i obránce Jaroslavle Karel Rachůnek.

Gólově se prosadila i česká dvojice z Astany Tomáš Klouček - Lukáš Kašpar, ale ani to nepomohlo týmu z kazažské metropole k výhře na ledě Chabarovsku. Ten nakonec vyhrál 5:3.

Výsledky KHL:

Chabarovsk - Barys Astana 5:3 (za hosty Kašpar a Klouček 1+0), Novokuzněck - Chanty Mansijsk 0:2, Novosibirsk - Omsk 2:3 v prodl. (za hosty Škoula 0+1), Čeljabinsk - Atlant Mytišči 2:3 po sam. nájezdech (za hosty Irgl 0+1), Magnitogorsk - Nižnij Novgorod 2:1 (za domácí Rolinek 0+1), Ufa - Jaroslavl 7:6 (Klepiš 1+0, Blaťák 0+1 - Vašíček 2+1, Rachůnek 0+1), Kazaň - Jekatěrinburg 1:2 (za hosty Krstev 0+1).