Omsk v KHL neudržel vedení nad CSKA, ale znovu bodoval

30. 10. 2017 17:48
Hokejové CSKA slaví výhru v prodloužení nad Omskem. Avangard se přitom v 56. minutě dostal do vedení, to ale udržel jen 28 vteřin.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Twitter

Moskva - Hokejisté Omsku prohráli v Kontinentální lize s CSKA Moskva 1:2 v prodloužení. Avangard se přitom v 56. minutě dostal do vedení, to ale udržel jen 28 vteřin. V závěru druhé nastavené minuty pak českého brankáře Dominika Furcha překonal Maxim Šalunov.

Furch ve třech předchozích zápasech inkasoval vždy jen jeden gól a stejně jako dnes pomohl Avangardu bodovat. Hráči CSKA na něj vyslali 29 střel, zatímco jeho protějšek Ilja Sorokin si v brance lídra Tarasovovy divize připsal jen 16 zákroků.

Otočit nepříznivý stav dokázal rovněž Chanty-Mansijsk, který doma zdolal Podolsk 4:1. Hosté se dostali do vedení v 9. minutě, kdy v přesilové hře po přihrávkách Vojtěcha Mozíka a Romana Horáka skóroval Nikita Vyglazov, ale další branky pak už stříleli jen domácí hráči.

Po patnáctizápasové vítězné sérii se přestalo dařit Jokeritu Helsinky. Finský klub vyhrál jediné z posledních pěti utkání, na ledě Barysu Astana dnes nedal ani gól a podlehl 0:4.

Kontinentální hokejová liga:

Omsk - CSKA Moskva 1:2 v prodl., Barys Astana - Jokerit Helsinky 4:0, Chanty-Mansijsk - Viťaz Podolsk 4:1 (za hosty Mozík a Horák oba 0+1).