Omsk nezvládl sedmý zápas, s Ufou doma prohrál 1:2 a v play off končí

20. 3. 2016 14:54
Čeští hokejisté ve službách Omsku mají po sezoně.
Čeští hokejisté ve službách Omsku mají po sezoně. | Foto: ČTK

Moskva - Hokejisté Omsku skončili v play off Kontinentální ligy ve čtvrtfinále. V rozhodujícím sedmém utkání doma prohráli s Ufou 1:2. Brankář Dominik Furch zastavil 25 střel hostujícího celku, ale v druhé třetině nestačil na pokusy Sergeje Soina a Maxima Majorova.

Avangard přitom dokázal vyrovnat stav série z 1:3 na 3:3 a po dvou předchozích vítězstvích začal lépe i dnes. V 13. minutě dostal domácí celek, kterému opět chyběl zraněný útočník Vladimír Sobotka, do vedení Alexandr Pěrežogin.

Omsk byl ale pod tlakem, první třetinu prohrál na střely 5:11 a ve druhé převaha Ufy pokračovala. Soin v 23. minutě vyrovnal a o deset minut později potrestal další zaváhání domácí defenzivy Majorov. Omsk už skórovat nedokázal, neprosadil se ani obránce Michal Kempný, který dal v předchozím utkání dva góly.

Ufa se o postup do finále KHL utká s Magnitogorskem, v Západní konferenci proti sobě nastoupí CSKA Moskva a obhájci Gagarinova poháru z Petrohradu. Semifinále si tak z českých hokejistů zahrají jen útočníci Jan Kovář s Tomášem Filippim z Magnitogorsku.