reklama

Opory Lva: S výhrou jsme spokojeni, fanoušci však zklamali

Jiří Novotný se do mužstva vrátil po třízápasové zdravotní absenci a s týmem slavil výhru nad Podolskem 4:1. Jiří Novotný se do mužstva vrátil po třízápasové zdravotní absenci a s týmem slavil výhru nad Podolskem 4:1. autor: Eduard Erben
Lev ve svém prvním domácím utkání letošní sezony KHL porazil Viťaz Podolsk 4:1.

Praha - Pražský Lev čekal až do pátého kola, než se poprvé v letošní sezoně Kontinentální ligy představil na domácím ledě. Po šedesáti minutách zápasu s Viťazem Podolsk si z něj odvezl výhru 4:1.

"S naším výkonem, od gólmana po posledního hráče, jsem spokojen," těšilo Jiřího Novotného, který Pražany po třízápasové zdravotní pauze opět vedl coby kapitán.

"Hráli jsme dobře, máme tři body, takže skvělé," přidal se Martin Thörnberg, jenž se dvěma úterními zásahy nastřílel už čtyři branky.

"Akorát jsme si to trošku zkomplikovali na začátku třetí třetiny, kdy jsme vedli 3:0 a mysleli si, že už je hotovo. Oni nás hned při druhém střídání potrestali gólem, což by se stávat nemělo," upozornil Novotný na chvilkový výpadek.

Viťaz už nejsou rváči

Zatímco v předchozích sezonách byl Viťaz, ještě za působení v Čechově, znám jako klub rváčů, po stěhování do sousedního Podolsku působí mnohem sympatičtěji a hokejověji.

"Už v minulém roce hráli výborný hokej a málem se dostali i do play off, takže už z nich překvapení nejsme. Myslím si, že je to jen dobře, že tam mají šikovné kluky a můžou dělat hokej na úplně jiné úrovni. Dřív vůbec nemělo význam tam jezdit," říká Novotný.

Ostudná návštěva mrzela

Přes jasnou výhru však mužstvo musela mrzet ostudná návštěva. Turnikety podle zápisu prošlo pouhých 2441 diváků. To je nejnižší číslo za celou dobu působení klubu v Praze vůbec.

"Atmosféra nebyla špatná. Na to, že je venku ještě hezky, že se hrál nějaký fotbal (Plzeň - Manchester City v Lize mistrů - pozn. redakce) a že začátek byl trochu dřív než obvykle, tak to bylo v pohodě," snažil se o diplomatické zhodnocení divácké kulisy Novotný.

To třicetiletý Švéd Thörnberg přiznal bez okolků, že byl ze zájmu fanoušků rozladěn. "Bylo to docela zklamání," posteskl si.

"Samozřejmě, že očekáváme větší návštěvy. Ale postupem času, když budeme dál hrát tak, jak hrajeme, tak o to nemám strach," věří oba ve zlepšení.

S úvodem sezony panuje spokojenost

Celkově třetí výhrou Lev potvrdil dobrou formu z úvodního tripu. S deseti body mu v Západní konferenci patří pátá příčka.

"Je to výborné. Přivezli jsme sedm bodů zvenku, teď jsme urvali další tři, zaplať pánbůh za ně. Je začátek sezony a tyhle body proti soupeřům, jako je Viťaz, aniž bych je chtěl podceňovat, musíme sbírat," hodnotí český útočník vstup do nového ročníku.

Nyní jediného českého zástupce v KHL čekají další tři domácí zápasy v řadě. Po Novgorodu narazí i na papírově těžké soupeře Dynamo Moskva a Kazaň.

"To budou opravdu dobré zápasy. Ale s tím silným týmem, co máme, bychom pokaždé měli nějaké body urvat," burcuje Novotný.

reklama