reklama

Orel Podešva je na pomstu připravený. Ať si provokují, vzkazuje

Do finále EBEL provokace a potyčky patří Do finále EBEL provokace a potyčky patří autor: Rostislav Pfeffer
Znojemského útočníka Martina Podešvu ve druhém finálovém utkání zákeřně fauloval Američan Brett Sterling. Tomu rozhodčí udělili trest do konce utkání a incident se přenesl i do dalších zápasů.

Salcburk - Nejen spoustu gólů ale i plno provokací a potyček přináší finálová série Znojma se Salcburkem. Své o tom ví útočník Martin Podešva, kterého ve druhém vzájemném duelu knokautoval Američan Brett Sterling.

"Píchnul mě hokejkou a dostal pět plus do konce. Je z toho teď takový rozčarovaný a jde po mně," přiznává sedmadvacetiletý forvard.

Několikrát se tito dva hokejisté střetli tváří v tvář i v nedělním utkání v Salcburku. "Čistě jsem jim dohrál jednoho hráče a teď to špatně nesou. Chtějí mi to oplácet. Já jsem na to ale připravený a mohou v tom klidně dál pokračovat," vzkazuje do rakouské kabiny.

Znojmo se nevzdává, chce sedmý zápas

Salcburk však může být momentálně spokojenější. Na domácím ledě zvítězil 4:2 a je krok od obhajoby titulu v EBEL lize. "To utkání nám bohužel nevyšlo podle představ. Udělali jsme více chyb než soupeř. Máme teď před sebou ale domácí zápas a uděláme všechno proto, abychom tu sérii vrátili zpět do Rakouska," věří v obrat Podešva.

Domácí měli namále na konci druhé třetiny. Soupeř je uzamknul v obranném pásmu a snížení na 2:3 bylo na spadnutí. Gólman Riksman však všechny pokusy pochytal. "Byla to škoda. Do kabiny bychom pak šli jen s jednobrankovým rozdílem a mohlo se to vyvíjet jinak. Sice jsme pak snížili ještě na 2:4, ale na víc jsme se bohužel už nezmohli," litoval Podešva.

Orly trápí v posledních dvou zápasech defenzivní činnost. Góly dostávají po hrubých chybách v obranném pásu. "Mají kvalitní tým. Jsou rychlí, šikovní na puku a nám to dělá problémy. Tak vznikají ty chyby," myslí si.

Sezonu trvající do dubna nepamatují

Znojmo si tak v úterý bude chtít před domácím publikem vynutit rozhodující sedmý duel. Už nyní je však pro klub sezona obrovským úspěchem. Vždyť Orli končili v předchozích letech již ve čtvrtfinále play-off.

"Venku už je hezky a teplo no," usmívá se Podešva, jenž působí na jihu Moravy šestou sezonu. "Nepřipouštíme si to ale. Je to finále. Ať je venku počasí jaké chce, my chceme za každou cenu vyhrát."

reklama