reklama

Oremus končí na střídačce hokejistů Karlových Varů

Peter Oremus Peter Oremus autor: ČTK
Na západ Čech Oremus přišel v polovině října, kdy nahradil Karla Mlejnka.

Karlovy Vary - Hokejový trenér Peter Oremus předčasně končí v angažmá v extraligových Karlových Varech. Aktuálně poslední tým soutěže opustil po vzájemné dohodě. Na západ Čech Oremus přišel v polovině října, kdy nahradil Karla Mlejnka. Ten nyní povede tým v úterním zápase proti Plzni, složení realizačního týmu klub řeší. Ten nyní povede tým v úterním zápase 40. kola proti Plzni, složení realizačního týmu klub řeší.

"Mužstvo je opět na posledním místě a obě strany dospěly k závěru, že případná změna na trenérském postu může pomoci," uvedl generální manažer Miroslav Vaněk na klubovém webu. Dodal, že v západočeském derby povede mužstvo s Mlejnkem trenér brankářů Pavel Kněžický.

Pětačtyřicetiletý Oremus, který přitom byl ještě dnes s hráči na ledě při tréninku, převzal Energii po dvanácti zápasech sezony, kdy týmu patřilo 13. místo v tabulce. Momentálně jsou Západočeši poslední o skóre za Litvínovem.

Místo boje o postup do play off, což byl cíl před sezonou, budou Karlovy Vary zřejmě v závěrečné čtvrtině základní části a poté ve skupině o 11. až 14. místo bojovat o vyhnutí se baráži. Na desátý Třinec aktuálně ztrácejí třináct bodů.

O složení trenérského týmu bude klub jednat ve středu. "Vedení klubu bylo majitelem pověřeno, aby na středečním společném zasedání představilo možné varianty obsazení trenérské pozice ve zbytku sezony," dodal Vaněk.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o extralize 2015/16

Tipsport extraliga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Tipsport extraligy

reklama