Deset gólů ve finále! Orli deklasovali Salcburk a vedou sérii

Lukáš Caha Lukáš Caha
5. 4. 2016 22:28
Znojemští hokejisté dokonali obrat ve finálové sérii EBEL ligy. V Salcburku vyhráli ve třetím finále o čtyři branky a ujali se vedení 2:1 na zápasy.
Znojmo vede ve finále nad Salcburkem 2:1 na zápasy.
Znojmo vede ve finále nad Salcburkem 2:1 na zápasy. | Foto: Lukáš Caha

Salcburk - Orli jdou do trháku! Po prvním prohraném finálovém utkání EBEL ligy sérii doma vyrovnali a v dnes v Salcburku otočili ve svůj prospěch. Domácím nasázeli neuvěřitelných sedm branek.

První úder přišel záhy

Ač si první velkou příležitost vytvořili domácí, byl to Peter Pucher, jenž v šesté minutě zametl puk bekhendem za brankovou čáru. Zaskočený Salcburk se v další části třetiny na nic nezmohl a nepomohla mu ani přesilová hra pět na tři.

V sedmnácté minutě si početní výhodu zahráli Jihomoravané a oproti svému soupeři ji patřičně potrestali. Po rostoucím tlaku v útočném pásmu poslal puk k tyčce Tomas. Tuto situaci sice ještě musel posvětit videozáznam, ale kopnutí bruslí se neprokázalo a Orli tak vstoupili do druhé dvacetiminutovky za stavu 2:0.

Během vlastního oslabení spálil obrovskou šanci Trivino, který se dostal do samostatného úniku na rakouskou branku, gólman Riksman však včas zasáhl. Na druhé straně nastřelil Zdeněk Kutlák, český legionář v barvách Salcburku, tyčku. V šestatřicáté minutě využil přesilovku pět na tři Lattner.

Hru kouskovala častá vyloučení a v závěru třetiny museli i hosté znovu do tří. Tentokrát se již Brian Fahey nemýlil a snížil na 1:3. Rudé býky gól nakopl a před druhou sirénou ještě zatopili defenzívě soupeře. Brankář Lukáš však již změnu stavu nedovolil.

Třetí třetina přinesla šest gólů

To se ale nedá říci o Riksmanovi, jenž kapituloval v pětačtyřicáté minutě znovu během znojemské přesilovky. Do černého se tentokrát trefil Martin Podešva. V polovině druhé dvacetiminutovky se strhla na ledě menší potyčka mezi Novákem a Latusou. Další tyčku nastřelil Hughes.

Domácím nebylo přáno, naopak znojemský Trivino navýšil na 5:1 z nahození od modré čáry. To však nebylo vše. Salcburk sice dvěma góly snížil, ale když se minutu a půl před koncem prosadil z brejku Šedivý, bylo o vítězi rozhodnuto. Kosmetickou korekci na konečných 7:3 učinil ještě Číp.

Série se tak v pátek přesouvá znovu na český led za stavu 2:1 na zápasy. Orli budou chtít vybojovat mečbol.

Finále EBEL ligy - 3. zápas

Salcburk - Znojmo 3:7 (0:2, 1:1, 2:4)

Branky a asistence: 38. Fahey (Hughes, Kristler), 56. Walter (Viveiros), 59. Komarek – 6. Pucher (Štach, Fiala), 18. Tomas (Lakos, Bořuta), 36. Lattner (Bořuta, Pucher), 45. Podešva (Yellow Horn, Lakos), 54. Trivino (Štach), 59. Šedivý (Trivino, Yellow Horn), 60. Číp (Podešva, Bořuta). Stav série: 1:2.