Osm gólů za třetinu! Liberec doma zničil Kladno

Red Spo
12. 11. 2009 20:32
Liberec - Kladno 8:1
Šest autobusů fanoušků Liberce oslavuje vyrovnávací branku svého týmu. Hra se divácky atraktivně zdramatizovala. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Liberec - Hokejisté Liberce potvrdili vzestup z posledních utkání i ve čtvrteční  předehrávce 23. kola extraligy, když doma rozdrtili Kladno 8:1.

Liberec vyhrál pošesté ze sedmi posledních zápasů.

Proti Kladnu, které se propadlo na předposlední místo, rozhodl ve druhé třetině, v níž zvítězil málo vídaným skóre 8:0.

Zápas jsme sledovali on-line

Přitom v prvním dějství dokázali hosté držet s domácími krok, přestože je v několika momentech musel podržet gólman Kopřiva.

Kanonáda domácích začala už po dvou minutách druhé třetiny, kdy videorozhodčí potvrdil gól Milana Bartoviče. A stejný hráč se trefil i při přesilové hře o dvě minuty později.

Pak už spadlo hráčům Liberce do kladenské brány všechno, čeho se dotkli.

Trefy se dočkal i uzdravený Petr Nedvěd. Průchodná defenziva hostů inkasovala jeden gól za druhým a v čase 37:20 už svítilo na ukazateli skóre výsledek 8:0.

To už v brance nebyl Miroslav Kopřiva, jehož po čtvrtém inkasovaném gólu vystřídal Lukáš Cikánek.

Ze třetí třetiny se rázem stala formalita. Zápas se jen dohrával a Kladno se přeci jen dočkala čestného úspěchu, když se zpoza brankoviště trefil Tomáš Horna.

Liberec si po drtivé výhře pojistil prozatímní sedmou příčku.

Předehrávka 23. kola hokejové extraligy:
Bílí Tygři Liberec - HC Geus Okna Kladno 8:1 (0:0, 8:0, 0:1)
Branky a nahrávky:
23. Bartovič (Rýgl), 25. Bartovič (Kašpařík, Dušek), 26. P. Nedvěd (Podkonický), 26. Klimenta (P. Nedvěd, Jareš), 31. Derner (Rýgl, Bartovič), 31. Holub (Blatný, Plodek), 37. Klimenta (P. Nedvěd, Podkonický), 38. Víšek (Čakajík, Plodek) - 54. Horna (Bílek, Toman). Rozhodčí: Hribik, Minář - Bryška, Chytil. Vyloučení: 3:9. Využití: 3:0. Diváci: 4524.
Liberec: Pinc - DeSantis, Čakajík, Hunkes, Holub, Spiller, Jareš, Derner, Rýgl - Klimenta, P. Nedvěd, Podkonický - Bartovič, Kašpařík, Nedorost - Blatný, Plodek, Víšek - Bárta, Dušek, Špaček. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.
Kladno: Kopřiva (26. Cikánek) - Kameš, F. Kaberle, Mudroch, Šmach, Toman, J. Dlouhý, Trončinský - M. Procházka, Patera, Tomajko - Rudovský, Bělohlav, Frolík - Horna, Kalla, Bílek - Eberle, Stieler, Kuchler. Trenéři: Müller a P. Kasík.

1. HC Vítkovice Steel 22 10 3 6 3 74:54 42
2. PSG Zlín 22 10 5 2 5 65:55 42
3. HC Oceláři Třinec 22 12 2 1 7 76:64 41
4. HC Eaton Pardubice 21 11 2 3 5 72:59 40
5. HC Slavia Praha 22 11 2 0 9 69:64 37
6. HC Plzeň 1929 22 10 1 5 6 56:58 37