Osmnáctka na MS medaili nezíská, schytala debakl od USA

23. 4. 2015 16:56
Česká reprezentace do osmnácti let prohrála ve čtvrtfinále s Američany hladce
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Lucern - Svěřenci Jakuba Petra si tentokrát na MS hokejistů do 18 let o cenné kovy nezahrají. Ve čtvrteční čtvrtfinálové repríze loňského finále s Američany totiž podlehli úřadujícím světovým šampionům v Lucernu 2:7.

Pro Petra to byla poslední akce s osmnáctkou, od léta bude trénovat výběr do dvaceti let, který čeká šampionát tradičně na přelomu prosince a ledna. K osmnáctce se přesune Robert Reichel.

Mladí Američané, kteří měli v základní skupině výrazně aktivní skóre 30:8, začali zostra a dostali se do několika šancí. Český celek jedenáct minut odolával, ale pak Matthews využil přesilovou hru a rozpoutal tím gólové peklo.

Během pouhých čtyř minut vyletělo skóre na 4:0 a gólman Vladař, který v předchozím utkání proti domácímu Švýcarsku vychytal čisté konto, pustil do branky náhradníka Stezku. Zatímco český výběr vyslal v první třetině na americkou branku jen tři střely, opačným směrem jich letělo rovných dvacet.

V druhé třetině se Češi zlepšili a Svoboda snížil, zatímco Stezka zneškodnil několik šancí hráčů USA. Ti ho dvakrát v rychlém sledu překonali až na začátku poslední části, po Zachově snížení uzavřel skóre kapitán Kunin. Loňské finále na šampionátu ve Finsku vyhrál americký tým 5:2.

Mistrovství světa hokejistů do 18 let ve Švýcarsku:

Čtvrtfinále:

ČR - USA 2:7 (0:4, 1:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 28. Svoboda (Furch, Kalina), 53. Zacha (Kaše, Hronek) - 12. Matthews (Fischer, Tkachuk), 12. Keller (Bracco), 13. Floodstrand (Warren, Fitzgerald), 16. Kunin (Fischer), 41. Matthews (Tkachuk, Roslovic), 43. Bracco (Fitzgerald, White), 54. Kunin (Jones, Boka). Rozhodčí: Koch (Švýc.), Solem (Nor.) - Buese (Fin.), Tscherrig (Švýc.). Vyloučení: 6:3. Využití: 0:1. Diváci: 542.

Sestava ČR: Vladař (16. Stezka) - Hájek, Zbořil, Hronek, Krenželok, Kalina, Budík, Adámek - Zacha, Špaček, Kaše - Chlapík, Koblížek, Jašek - Stránský, Suchý, Dufek - Anděl, Furch, Svoboda - Procházka. Trenér: Jakub Petr.