12. 8. 2014 22:15
Češi na Memoriálu Ivana Hlinky září. Po skalpu USA dnes porazili i Finsko.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Břeclav - Čeští hokejisté do 18 let navázali na Memoriálu Ivana Hlinky v Břeclavi na vynikající výkon z pondělního vstupního duelu s USA. Dnes porazili Finsko po dramatické bitvě 4:3 a zajistili si první místo v základní skupině A, čímž mají zároveň i jistotu účasti v semifinále prestižního turnaje.

Před více než tisícovkou diváků otevřel skóre hned v první minutě Radek Koblížek. Seveřané sice ještě do poloviny utkání vývoj otočili, ale krok brzy srovnal Jakub Zbořil. Domácím navíc vyšel nástup do třetího dějství, když se trefil Jan Dufek. Petrus Palmu pak ještě vyrovnal svým druhým dnešním zásahem, ale tečující Lukáš Jašek v 48. minutě rozhodl.

"Určitě jsme nebyli lepším týmem. Věděli jsme o Finech, že mají obrovskou sílu a že hodně bruslí a že jsou to v uvozovkách takové finské motorky. Jsou obrovsky rychlí s kotoučem na holi a mají neustále velký tlak do brány. Řekli jsme si, že musíme čekat na chyby, a to se vyplatilo. Hráli jsme taky dobře v obraně. Pozitivum rovněž je, že si dokážeme vybojovat přesilové hry," uvedl trenér Jakub Petr pro turnajový web.

Češi mají jistý postup. Ale Rusy chtějí porazit

Nic na postupu jeho svěřenců nezmění ani výsledek závěrečného duelu ve skupině, který čeští mladíci odehrají ve středu od 19:00 proti Rusku. Sborná dnes podlehla v přestřelce Američanům 4:7 a skupinu uzavírá bez bodového zisku.

Přes jistotu postupu chtějí čeští mladíci uspět. "Je to Memoriál Ivana Hlinky, takže každý zápas je obrovská výzva hrát před tímto publikem, proti Rusům si nemůžeme dovolit něco vypustit. Je to prestižní turnaj, půjdeme do toho na maximum," ujistil Petr.

Ve skupině B v Piešťanech zatím dominuje obhájce prvenství Kanada, která porazila Švédsko 5:1 a je stejně jako český tým stoprocentní. Bez bodu na chvostu je naopak domácí Slovensko, jež podlehlo Švýcarům 1:3.

Břeclav - Memoriál Ivana Hlinky, turnaj hokejistů do 18 let:

Skupina A (Břeclav):

ČR - Finsko 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)

Branky: 1. Koblížek, 32. Zbořil, 42. Dufek, 48. Jašek - 28. a 47. Palmu, 10. Puljujärvi.

Rusko - USA 4:7 (3:2, 1:2, 0:3).

Skupina B (Piešťany):

Kanada - Švédsko 5:1 (0:0, 2:1, 3:0), Slovensko - Švýcarsko 1:3 (0:1, 0:2, 1:0).