Ostrava oživila šance na play-off

ČTK
11. 2. 2006 22:01
Praha - Hokejisté Ostravy snížili svou ztrátu na postupové místo do play off první ligy na pět bodů. V 48. kole dnes Sareza porazila Prostějov 4:3, zatímco osmá Olomouc doma podlehla Hradci Králové 1:2.
Utkání první hokejové ligy v Jihlavě mezi domácí Duklou a Kadaní předcházela oslava osmdesátin legendárního trenéra Jaroslava Pitnera. K blahopřání se připojil i kapitán Dukly Jihlava Oldřich Bakus (vpravo). | Foto: ČTK

V čele tabulky má už čtrnáctibodový náskok Ústí nad Labem, které deklasovalo Havířov 7:0. Dosud druhá Kometa podlehla vysoko 2:7 v Chomutově a klesla na čtvrtou pozici, když ji předstihly Mladá Boleslav i Jihlava. Do konce dlouhodobé části zbývají čtyři kola.

Ústecká posila pro boj o extraligu Roman Málek vychytal poprvé od příchodu na hostování z Plzně čisté konto. V sedmé minutě se před brankou prosadil Jankových a ještě před koncem první třetiny dal pohotově druhý gól vedoucího celku soutěže Červenka.

Po první přestávce využil Havel dvojnásobnou přesilovku a Masného v brance Havířova vystřídal Novotný, který za další tři minuty poprvé kapituloval. Premiérovou brankou v ústeckém dresu ho překonal Hájek.

V závěrečné třetině se vrátil do branky Masný, ale zakrátko nestačil na střelu Zápotočného a na led putoval opět Novotný. Po necelé minutě ho překonal Klobouček, který zúročil přesnou kombinaci Ústí.

Ostrava si připsala cennou domácí výhru i přesto, že od 6. minuty prohrávala po brance Zbořila. V 15. minutě však prostřelil Bokroš Hrazdíru v brance hostů a načal tak vydařených 62 sekund, ve kterých nejprve Foltýn otočil skóre a následně blafákem zvýšil na 3:1 Šebesta.

Domácím se ve druhé třetině podařilo využít nedisciplinovanost protivníka, přesilovou hru Dosedělovi zkrátil ve 30. minutě Sochorek.

Ve 38. minutě se prosadil ve dvojnásobné početní výhodě Piecha, který tak před koncem druhé části snížil na 4:2. Posledním úspěšným střelcem se stal Michal Čech, který střelou překvapil svého bratra v brance soupeře a snížil na konečných 4:3.

Jihlava porazila hosty z Kadaně 3:2 v utkání, jemuž předcházela oslava osmdesátin legendárního trenéra Jaroslava Pitnera.

Výsledky - 48. kolo:
Chomutov - Kometa Brno 7:2 (6:1, 1:1, 0:0)

Branky: 1. a 16. Šíp, 6. a 9. Boušek, 7. Koláček, 20. Stavenský, 31. Jíra - 4. Brančík, 40. Dibelka. Rozhodčí: Souček - Kareš, Rozlílek. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. Diváci: 1200.

Olomouc - Hradec Králové 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky: 14. Metlička - 32. Koudelka, 55. Toužimský. Rozhodčí: Minář - Škach, Machálek. Vyloučení: 9:9, navíc Faltýnek (Olomouc) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 700.

Jindřichův Hradec - Beroun 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Branky: 3. Trojovský, 18. Křesťan, 33. Frolík, 54. Pakrlík. Rozhodčí: Polák - Jonáš, Musílek. Vyloučení: 6:5, navíc Nedbálek 10 min. - Míka, Trojovský oba 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 250.

Ústí nad Labem - Havířov 7:0 (2:0, 3:0, 2:0)
Branky: 7. Jankových, 16. Červenka, 22. Havel, 25. Hájek, 27. Grof, 46. Zápotočný, 49. Klobouček. Rozhodčí: Kubeš - Sichrovský, Richter. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:0. Diváci: 3500.

Sareza Ostrava - Prostějov 4:3 (3:1, 1:1, 0:1)
Branky: 15. Bokroš, 16. Foltýn, 16. Šebesta, 30. Sochorek - 6. Zbořil, 38. Piecha, 45. M. Čech. Rozhodčí: Husička - Mana,
Váňa. Vyloučení: 13:14, navíc Augusta 10 min. a Jelínek (oba Ostrava) 5 min. a do konce zápasu. Využití: 1:2. Diváci: 500.

Dukla Jihlava - Kadaň 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)
Branky: 12. Hlouch, 21. Bakus, 27. Lazorišák - 29. Žák, 31. Tauš. Rozhodčí: Pešina - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 9:8.
Využití: 0:1. Diváci: 1250.

Mladá Boleslav - Třebíč 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 20. Havelka, 49. Krátoška. Rozhodčí: Štěpán - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 7:8, navíc Dolníček 10 min., Přibyl (oba
Třebíč) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 2050.

1. Ústí nad Labem 48 29 3 6 1 9  156:85 100
2. Mladá Boleslav 48 26 0 7 1  14 136:98 86
3. Jihlava       49 25 2 4 2  16 134:109 85
4. Kometa Brno   48 25 2 5 0  16 127:110 84
5. Havířov       48 26 0 1 1  20 133:129 80
6. Chomutov      48 22 2 4 3  17 137:111 77
7. Hradec Králové 48 22 2 3 1  20 130:115 74