Ostuda na Spengler Cupu: Vítkovice schytaly debakl

26. 12. 2011 22:45
Kanada - Vítkovice 7:1 (5:0, 1:0, 1:1)
Ladislav Kohn (vlevo) a Marek Malík v souboji před Romanem Málkem
Ladislav Kohn (vlevo) a Marek Malík v souboji před Romanem Málkem | Foto: Marian Ježowicz

Praha - Sedm gólů inkasovali hokejisté Vítkovic ve svém úvodním duelu na Spenglerově poháru a s Kanadou nakonec prohráli 1:7. Ostudný výkon předvedl český vicemistr zejména v první třetině, v níž brankář Falter lovil puk ze sítě pětkrát.

Napravit dojem na nejstarším turnaji světa budou Vítkovice moci již v úterý večer, kdy nastoupí proti domácímu Davosu.

Ostravský celek, který na Spengler Cupu startuje po třiceti letech, nestačil kanadskému výběru zejména v rychlosti a důrazu. První gól přišel již ve třetí minutě, kdy Faltera překonal tečující Kwiatkowski.

Vítkovice si letos zahrají tradiční Spenglerův pohár
Spengler Cup vyhrál Petrohrad. Radují se i čtyři Češi

Druhý úder přišel za dalších čtyřicet vteřin. Snadno se prosadil Pittis. Po jedenácti minutách hry už bylo 4:0. Další branky přidali Perrault a McLean.

Vítkovičtí v té chvíli jako by ani nebyli na ledě. Kanaďané neustále hrozili a zápas proti neškodnému soupeři si doslova užívali. Do konce první části přišel ještě jeden gól. Pěkné sólo zakončené gólem předvedl Fata.

Od druhé třetiny český tým sice zlepšil hru a snažil se i útočit, lepším týmem však byla nadále Kanada. Williams trefil tyč a ve 37. minutě zvýšil Kwiatkowski svým druhým gólem na 6:0.

Čestný úspěch ve třetí třetině sice zaznamenal mladý Australan Walker, na konečných 7:1 ovšem zvýšil v přesilové hře McLean.

Spenglerův pohár, mezinárodní hokejový turnaj v Davosu:

Skupina A:

Tým Kanada - HC Vítkovice Steel 7:1 (5:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 3. Kwiatkowski (Pelletier, Walser), 4. Pittis (Roest, Heinz), 8. Perrault (Hendry), 11. B. McLean (Heins), 18. Fata (Parent), 38. Kwiatkowski, 53. K. McLean (Williams, Pittis) - 49. Walker (Sedlák). Rozhodčí: Jablukov (Něm.), Kurmann (Švýc.). Vyloučení: 4:5. Využití: 3:1. Diváci: 6500.

Sestava Vítkovic: Falter - Malík, Kudělka, Punčochář, Ovčačík, Sedlák, Collenberg, Voráček, Randegger - Klimek, Burger, J. Káňa - Pohl, Húževka, Walker - Šedivý, Strapáč, Kucsera - T. Káňa, Štefanka, Pabiška.

Skupina B:

Kloten Flyers - Dinamo Riga 2:9 (0:0, 1:3, 1:6)
Branky: 22. Stancescu, 58. Blum - 25. a 46. Cipulis, 44. a 55. Ankipans, 21. Karsums, 29. Bukarts, 42. Ozolinš, 47. Upitis, 49. Cibulskis.