Otřesený Francouz nedochytal zápas play off KHL po střetu s krajanem Nestrašilem

8. 3. 2018 18:20
Útočník Jiří Sekáč dvěma asistencemi přispěl Kazani k zisku prvního mečbolu proti Chabarovsku.
Pavel Francouz
Pavel Francouz | Foto: Reuters

Moskva - Brankář Pavel Francouz z Čeljabinsku musel už v první třetině odstoupit ze čtvrtého zápasu osmifinále Kontinentální hokejové ligy v Nižněkamsku. Český reprezentant střídal v 17. minutě otřesený po střetu s krajanem Andrejem Nestrašilem z domácího Něftěchimiku. Nižněkamsk vyhrál 3:2 a snížil stav série na 1:3 na zápasy.

Francouz před svým odchodem do kabin inkasoval ve 13. minutě od Andreje Sergejeva, u jehož gólové střely asistoval český útočník Robin Hanzl. O čtyři minuty později tísněný Nestrašil po ztrátě stability do Francouze vrazil a česká reprezentační jednička musela do kabin.

Jeho náhradník Vasilj Děmčenko pak dostal dvě branky, a i když Traktor snížil, vyrovnat nedokázal. Nižněkamsk tak odvrátil první mečbol soupeře a po třech porážkách si vynutil prodloužení série.

Další dva čeští brankáři v play off KHL odchytali celé zápasy. Jakub Kovář podpořil 28 zákroky vítězství Jekatěrinburgu 2:1 v Magnitogorsku, díky němuž Avtomobilist srovnal stav série na 2:2. Stejné skóre je v souboji Omsku s Ufou, jež dnes na ledě Avangardu vyhrála 4:2. Brankář Omsku Dominik Furch inkasoval čtyřikrát z 32 střel.

Jedna výhra od postupu do čtvrtfinále dělí Kazaň, která zvítězila 3:1 v Chabarovsku a stejným skóre vede. Ak Bars vstřelili všechny góly v přesilových hrách, na druhé a třetí brance se podílel asistencemi český útočník Jiří Sekáč.

Na rozdíl od vyrovnaného Východu je jasno už o třech semifinalistech Západní konference. Po středečním postupu Jaroslavle dnes zvládly své série s Čerepovcem a Spartakem Moskva v nejkratším možném termínu s výsledkem 4:0 dva nejlepší týmy základní části Petrohrad a CSKA Moskva.

Osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Východní konference - 4. zápasy:

Chabarovsk - Kazaň 1:3 (Sekáč 0+2), stav série 1:3; Omsk - Ufa 2:4, stav série 2:2; Magnitogorsk - Jekatěrinburg 1:2, stav série 2:2; Nižněkamsk - Čeljabinsk 3:2 (za domácí Hanzl 0+1), stav série 1:3.

Západní konference - 4. zápasy:

Čerepovec - Petrohrad 0:2, konec série 0:4; Spartak Moskva - CSKA Moskva 0:1, konec série 0:4.