reklama

Kdo ve finále vypění tentokrát? Sparta je oslabená, Tygry straší O2 arena

Extraligové finále není žádný med. Po ataku Radima Šimka to ví i sparťanský Petr Kumstát. Extraligové finále není žádný med. Po ataku Radima Šimka to ví i sparťanský Petr Kumstát. autor: ČTK
Přes 30 menších trestů, dva do konce zápasu. K tomu osočování protivníka a první flastr na zbytek série. Finále extraligy mezi Libercem a Spartou kypí tvrdostí i emocemi. Teď se za vyrovnaného stavu stěhuje před největší hokejové publikum v Česku – do pražské O2 areny, kde letos Tygři ještě nevyhráli. Pokud to v příštích dvou zápasech nezmění, Sparta získá mečbol.

Praha - Přes 30 menších trestů, dva do konce zápasu. K tomu osočování protivníka a první "flastr" na zbytek série. Finále extraligy mezi Libercem a Spartou kypí tvrdostí i emocemi. Teď se za vyrovnaného stavu stěhuje před největší hokejové publikum v Česku - do pražské O2 areny.

První duel startuje dnes v 18:20. Můžete ho sledovat jak na ČT sport, tak v našem textovém přenosu.

Oba týmy zatím slavily jednu výhru, byť lépe vždy odstartovali Bílí Tygři. Ti pokaždé skórovali jako první a dohromady soupeře přestříleli 74:48, ovšem jejich šňůra 14 výher v řadě je pryč. A čeká je další výzva.

Nastoupí v jediné aréně, kde letos nezvítězili. První klání v O2 areně ztratili v nájezdech (4:5), ve druhém neměli nárok (2:5). Nyní navíc vkročí do mnohem bouřlivější atmosféry, kterou má vytvořit zaplněná hala. Ještě před dvěma roky ji ve finále Kontinentální ligy zažilo trio hráčů Lva, které momentálně hájí barvy Liberce. Jde o Martin Ševce a Michaly Birnera s Řepíkem.

Fauly, zákeřnosti i osočování

Všichni teď patří k ozdobám liberecké soupisky, kterou v klíčové fázi ročníku nezmítá marodka. Sparta je na tom hůř. Už ztratila Daniela Přibyla, nejproduktivnějšího muže základní části, a Lukáše Klimka. Ten v minulém utkání neudržel nervy, kopl protivníka pod koleno a dostal trest na pět zápasů. Ve finále tudíž končí.

Nevybíravé zákroky nabídl i první duel, v němž pro změnu řádili domácí hokejisté. Petr Vampola postrčil u střídačky Lukáše Pecha, jenž nebezpečně narazil na mantinel, a Milan Bakoš trefil Jana Švrčka holí do krku.

Ne, sérii emoce neschází. Na ledě ani mimo něj. Poté, co hráči a členové realizačních týmů dokončí zápas, začnou válčit slovně…

"Nehrajeme šachy," prohlásil útočník Vampola po trestu do konce utkání za zákrok na Pecha.

Libereckému kouči Filipu Pešánovi zase vadí, že Pražané údajně simulují.

To Tygři prý přehnaně provokují, obránce Adam Polášek podotkl: "Oni takhle hrají. Jestli tak chtějí hrát, ať si tak hrají. My víme, s čím tam jdeme, a záleží také na rozhodčích, jestli jim to budou žrát, nebo ne."

Častěji se s trestnou lavicí setkávají Liberečtí, největším hříšníkem je zadák Ševc, který schytal už čtyři menší tresty. Většinu stihl vměstnat do jedné třetiny. Když ho rozhodčí vykázali naposledy, plný zlosti sprintoval na trestnou lavici, kde začal házet rukavicemi.

Hra v nerovném počtu hráčů ale zatím více sedí Tygrům. V přesilovkách přehráli Spartu 2:1, v oslabeních 1:0.

Jak si povedou v neoblíbené O2 areně? A uvidí zaplněný stadion další záplavu emocí?

reklama