reklama

Ovečkin je pošesté v All Star týmu, poprvé jako pravé křídlo

Alexandra Ovečkina doplnili v útoku All Stars Teamu Sidney Crosby a Chris Kunitz z Pittsburghu. Alexandra Ovečkina doplnili v útoku All Stars Teamu Sidney Crosby a Chris Kunitz z Pittsburghu. autor: Reuters
Ruský hokejový útočník Alexandr Ovečkin se pošesté dostal do výběru nejlepších hráčů NHL.

New York - Ruský hokejový útočník Alexandr Ovečkin se pošesté dostal do výběru nejlepších hráčů NHL.

V prvním All Star týmu je ale premiérově zařazen jako pravé křídlo, v předchozích výběrech vždy figuroval na druhé straně útočné formace.

Jediný hráč, který se dosud do All Star týmu dostal na více pozicích, byl Kanaďan Mark Messier.

V letech 1981 a 1982 bodoval jako levé křídlo, v letech 1990 a 1992 jako centr. Ovečkin se však letos překvapivě dostal i do druhého týmu All Stars na levém křídle, ač na tomto postu odehrál pouhé čtyři zápasy.

Do útoku v prvním týmu se vedle ruského útočníka dostalo duo z Pittsburghu Sidney Crosby a Chris Kunitz, obranu tvoří Pernell Karl Subban z Montrealu a Ryan Suter z Minnesoty. Do branky byl vybrán Sergej Bobrovskij z Columbusu.

Složení All Star týmů:

První tým: Sergej Bobrovskij (Columbus) - Pernell Karl Subban (Montreal), Ryan Suter (Minnesota) - Alexander Ovečkin (Washington), Sidney Crosby, Chris Kunitz (oba Pittsburgh).

Druhý tým: Henrik Lundqvist (New York Rangers) - Francois Beauchemin (Anaheim), Kris Letang (Pittsburgh) - Martin St. Louis (Tampa Bay), Jonathan Toews (Chicago), Alexander Ovečkin.

reklama