Wahington - Pittsburgh 5:4p
Alexandr Ovečkin je před olympiádou ve velké formě.
Alexandr Ovečkin je před olympiádou ve velké formě. | Foto: Sport

New York - Konfrontace dvou hvězdných útočníků NHL mezi Sidney Crosbym a Alexandrem Ovečkinem vyzněla lépe pro ruského hokejistu.

Crosby sice vstřelil úvodní dva góly zápasu a ve 34. minutě ještě vedl Pittsburgh na ledě Washingtonu 4:1, ale domácí dokázali hlavně zásluhou Ovečkinova hattricku a asistence smazat tříbrankové manko a v nedělním utkání NHL udolali obhájce Stanleyova poháru 5:4 v prodloužení.

Hokejisté Bostonu porazili Montreal na jeho ledě 3:0 a ukončili černou sérii deseti proher v řadě. Základ vítězství položili Bruins v závěru první části, kdy se dvěma zásahy dostali do trháku.

Definitivní uklidnění pak vnesl do řad Bostonu v polovině poslední třetiny svou druhou brankou v utkání Marco Sturm. Hostující tým výrazně podržel i brankář Tuukka Rask, který zneškodnil všech 36 střel soupeře, z nichž čtvrtinu obstaral aktivní Tomáš Plekanec.

Výsledky NHL:

Washington - Pittsburgh 5:4 v prodl. (0:2, 2:2, 2:0 - 1:0)

Branky: 30., 47. a 52. Ovečkin, 38. Fehr, 63. Knuble - 7. a 10. Crosby, 32. a 34. Staal. Střely na branku: 34:35. Diváci: 18.277.

Montreal - Boston 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Branky: 20. a 50. Sturm, 18. McQuaid. Střely na branku: 36:27. Diváci: 21.273.