reklama

Ovečkin založil fanklub prezidenta Putina. Pojďme ukázat silné Rusko, burcuje hokejový útočník

Alexandr Ovečkin Alexandr Ovečkin autor: Milan Kammermayer
Hvězda NHL a kapitán hokejistů Washingtonu Capitals Alexandr Ovečkin založil společenskou organizaci sdružující stoupence ruského prezidenta Vladimira Putina.

Moskva - Hvězdný ruský hokejista Alexandr Ovečkin na Instagramu oznámil založení organizace Hnutí zvané Putin Team. To má podle útočníka Washingtonu Capitals světu ukázat "silné a semknuté Rusko".

Nezastavitelná ruská mašina. Ovečkin dokázal to, co již sto let nikdo jiný Nezastavitelná ruská mašina. Ovečkin dokázal to, co již sto let nikdo jiný Čtěte zde

"Nikdy jsem se netajil svým vztahem k našemu prezidentovi a vždy jsem ho otevřeně podporoval," napsal dvaatřicetiletý hokejista. "Jsem přesvědčen, že nás, stoupenců Vladimira Putina, je mnoho. Pojďme se sjednotit a ukázat všem silné a semknuté Rusko," uvedl ruský útočník. Na členství v Putinově týmu je prý hrdý.

Ruský prezident, který podle kremelského mluvčího Dmitrije Peskova o Ovečkinově iniciativě neví, se s hokejistou nejednou osobně setkal. Naposledy v srpnu spolu předávali ceny na turnaji v bojovém sportu sambo v jihoruském Soči.

Letos v červnu Ovečkinovi podle agentury TASS Putin telefonicky gratuloval k sňatku s ruskou modelkou Anastasijou Šubskou.

reklama