Ovečkin jen zíral. Lev lídra celé KHL porazil 4:2

28. 12. 2012 18:50
Lev Praha vyhrál na ledě lídra KHL. Dynamo Moskva s Alexandrem Ovečkinem v sestavě porazil 4:2.
Tomáš Rachůnek (vlevo) otevřel skóre utkání. Lev vyhrál na půdě lídra KHL.
Tomáš Rachůnek (vlevo) otevřel skóre utkání. Lev vyhrál na půdě lídra KHL. | Foto: Eduard Erben

Moskva - Lev Praha si připsal dosud nejcennější skalp v Kontinentální hokejové lize. Pražský celek veze všechny tři body z ledu moskevského Dynama. Lídra KHL a obhájce titulu s Alexandrem Ovečkinem v sestavě.

Lev se díky nečekanému tříbodovému zisku posunul v tabulce Západní konference z osmé na šestou příčku.

Vítězství 4:2 režíroval v Moskvě mladý útočník Tomáš Rachůnek. Dvě branky dal a na jednu přihrál. Utkání jsme sledovali on-line (čtěte ZDE!).

Famózní Pöpperle čaroval

Domácí nastoupili bez švédského forvarda Nicklase Bäckströma, s touto ztrátou se ale na začátku vyrovnávali dobře. Velký tlak Dynama přečkal Lev jedině díky skvělému výkonu brankáře Tomáše Pöpperleho.

Zhruba v polovině první třetiny hosté odhodili zbytečný respekt, začali hrát aktivně a odvaha se jim brzy vyplatila. Rachůnek napřáhl od modré čáry a domácí gólman Šaryčenkov se musel červenat, jeho výhled byl totiž naprosto čistý.

Druhý úder přišel po pěti minutách druhé části. První přesilovku Lva využil další ranou od modré Jakub Krejčík. Dynamo na několik minut prakticky odešlo z ledu, evidentně zaskočený byl i hvězdný Alex Ovečkin.

Favorit se probudil až v závěru

Zpět do hry mohly Dynamu pomoci přesilové hry, všechny ale zůstaly nevyužity. Rozhodující ránu do vazu zasadili hosté favoritovi v úvodní minutě třetí třetiny. Rachůnek skvěle vybojoval puk a nabil Jakubu Klepišovi, který propálil Šaryčenkova.

Ve 46. minutě bylo už 0:4, to když Porseland výborně prošel po pravém křídle a jeho nahození snadno dorazil do odkryté branky Rachůnek.

Magického Pöpperleho pak přece jen překonal ve vlastním oslabení po famózní samostatné akci Denis Kokarev. V závěru ještě snížil Cvetkov, to však bylo ze strany moskevského celku vše.

Náskok Dynama v čele celé KHL se tak snížil na dva body. Omsk a Petrohrad vyhrály shodně 1:0 a už jsou v závěsu.

Kontinentální hokejová liga:

Dynamo Moskva - HC Lev Praha 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 51. Kokarev, 58. Cvetkov (Volkov, Solovjov) - 16. T. Rachůnek (Hunkes, Klepiš), 24. Krejčík (Voráček), 41. Klepiš (T. Rachůnek, Vrána), 46. T. Rachůnek (Porseland, Voráček). Rozhodčí: Bělov, Kiseljov - Michel, Šichanov. Vyloučení: 4:9. Bez využití. Diváci: 3621.

Dynamo Moskva: Šaryčenkov - Graňák, Gorochov, Novák, Solovjov, Višněvskij, Ščadilov, Akišin - Komarov, Pestunov, Ovečkin - Kvapil, Gorovikov, Gynge - Koňkov, Soin, Tolpeko - Volkov, Cvetkov, Kokarev. Trenér: Olegs Znaroks.

Lev Praha: Pöpperle - Němec, Oystrick, Krejčík, Chára, Porseland, Mikuš, Hunkes - Voráček, Christensen, Danielsson - Klepiš, Vrána, T. Rachůnek - Hossa, Surový, Bartečko - Řepík, Karamnov, J. Svoboda. Trenéři: Václav Sýkora, Jiří Kalous a Vitalij Karamnov.

Další výsledky:

Omsk - Nižnij Novgorod 1:0, Chanty-Mansijsk - Atlant Mytišči 3:5, Čeljabinsk - Chabarovsk 3:1, Jekatěrinburg - Novosibirsk 0:2, Astana - Jaroslavl 2:0, Magnitogorsk - Novokuzněck 6:0, Dynamo Moskva - Lev Praha 2:4, Petrohrad - Slovan Bratislava 1:0.