reklama

Ovečkina řádně namíchli sudí, ruští komentátoři se bojí stagnace

Ruský kapitán Alexander Ovečkin ve včerejším utkání proti Švédsku srovnal při závěrečné powerplay sedm vteřin před koncem, ale jeho branka nemohla být uznána, protože jednatřicetiletý útočník Washingtonu dopravil kotouč do branky rukavicí.

Praha - Ruský kapitán Alexander Ovečkin působil v přípravných zápasech poněkud nezúčastněně, ale hned v prvním zápase na Světovém poháru v Torontu proti Švédům všem naplno předvedl své přednosti. Tvrdě střílel, za každou cenu se srážel a všemi dovolenými i nedovolenými prostředky se snažil zvrátit vývoj zápasu.

Půl minuty před koncem kapitán Washingtonu snížil na 1:2 a sedm vteřin před koncem srovnal. Druhou branku ale vstřelil - přesněji vhodil - svou rukavicí. Ovečkinovi, ale ani tento fakt nezabránil oslavovat a rozhodnutí sudích ho pořádně rozpálilo.

"Vážně jsem si myslel, že jsem puk tečoval. Opakovaný záběr jsem neviděl, takže nevím, jak to vypadalo tam. Ale dotek jsem cítil, mohl to být puk, nebo jiná hokejka, ale dotek jsem cítil," vysvětloval svou frustraci po zápasu Ovečkin.


Ruský výkon nezaujal

Komentátor ruského www.sport-express.ru Igor Rabiner ve svém hodnocení zápasu píše, že si Rusové druhý gól nezasloužili a branku Švédska začali ohrožovat příliš pozdě.

Kritiku schytal také trenér sborné Oleg Znarok, jenž podle ruských médií spoléhá, že se rozehraje produktivní formace z letošního mistrovství - Dadonov, Šipačov, Panarin.

Podle bývalého ruského obránce Alexeje Žitnika se Rusové proti Švédům nedostali ani zdaleka na takovou úroveň, kterou předvedla Kanada proti Čechům. Olympijský vítěz z roku 1992 se obává stagnace ruského hokeje.

Program, výsledky, statistiky. Vše o Světovém poháru v hokeji 2016 Program, výsledky, statistiky. Vše o Světovém poháru v hokeji 2016 Prohlédněte zde
reklama