17. 3. 2009 7:02
Erat pomohl k důležité výhře
Alex Ovečkin
Alex Ovečkin | Foto: Reuters

New York - Poprvé po jedenácti zápasech si ruská hvězda Washingtonu Alexander Ovečkin nepřipsala v utkání NHL jediný bod. Jeho tým prohrál v pondělí v Atlantě 1:5.

Raduje se naopak český útočník Martin Erat, jenž asistencí u třetí branky pomohl Nashvillu k těsné ale mimořádně důlěžité výhře v boji o play off v Západní konferenci nad Los Angeles 4:3.

Velmi špatně bude vzpomínat na pondělní večer Alex Ovečkin, jemuž gólman Atlanty Kari Lehtonen vychytal všech deset střel.
Naštvaná hvězda zámořské ligy se odmítla po zápase bavit s novináři.

Neúspěch ho štve asi o to více, že Lehtonena už překonal v minulosti šestnáctkrát, což je více než v případě kteréhokoliv gólmana v NHL.

Lehtonen si připsal 49 úspěšných zásahů proti padesáti střelám a výrazně se podílel na šestém vítězství Atlanty v řadě, což je týmový rekord.

Finskému gólmanovi navíc chybělo jen něco přes minutu, aby vychytal třetí shutout v pěti zápasech.

"To mně nijak extra nevadí. Jsem rád, že jsem hrál dobře. Ta střela mi prostě proklouzla, to se prostě stává," nesmutnil po gólu od Erika Fehra.

Kromě brankáře se na úspěchu Thrashers výrazně podílel Sláva Kozlov s Tobiasem Enstromem, kteří si připsali shodně po jednom bodu a jedné asistenci.

Ovečkin mohl v zápase dosáhnout na padesátý gól sezony, jenže svojí statistiku 49 gólů a 40 asistencí si nejlepší střelec NHL tentokrát nerozšířil.

Nashville vyhlíží play off

Po pondělní výhře 4:3 si velmi posílili naděje na postup do play off hokejisté Nashvillu, kteří svým vítězství naopak zničili naděje svému soupeři z Los Angeles.

Martin Erat
Martin Erat | Foto: Reuters

Ani góly Anze Kopitara, Teddyho Purcella a Michala Handzuše nepomohly Kings k bodům. Domácí naopak prohráli potřetí za sebou.

Před koncem druhé třetiny přihrál na gól Sullivanovi na 3:2 Martin Erat.

V desáté minutě třetí třetiny však srovnával Handzuš, když se svým patnáctým gólem sezony trefil přesně mezi betony brankáře Pekky Rinnea.

"Měli fakt dobrého brankáře. Třikrát jsme ho překonali, ale nakonec to nestačilo," povzdychl si kapitán Kings Dustin Brown.

Predators, kteří mají druhé nejhorší statistiky přesilových her, totiž 2 minuty a osmnáct sekund před koncem zápasu využili početní výhodu a o vítězi bylo rozhodnuto.

Ward zůstal při přesilovce nepokrytý u levé tyčky a křížný pas od Drumonta tečoval přesně mezi betony přesunujícího se brankáře Ersberga.

Los Angeles - Nashville 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
15. Kopitar, 37. Purcell, 50. Handzuš - 20. Weber, 22. Ward, 39. Sullivan (Erat), 58. Jones. Střely na branku: 29:30. Diváci: 17.810.

Atlanta - Washington 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
11. Armstrong, 16. Vjačeslav Kozlov, 28. Salmela, 33. Enström, 57. Perrin - 59. Fehr. Střely na branku: 25:50. Diváci: 13.336.