Ovečkinův gól rozhodl o další porážce Chabarovsku

23. 12. 2012 20:30
Alexander Ovečkin skóroval ve čtvrtém zápase v řadě
Alexander Ovečkin skóroval ve čtvrtém zápase v řadě | Foto: Reuters

Moskva - Gól hvězdného útočníka Alexandra Ovečkina rozhodl o vítězství hokejistů Dynama Moskva 3:1 na ledě Chabarovsku, který utrpěl v KHL šestou porážku za sebou.

Český hokejový útočník Petr Průcha vstřelil vítězný gól Petrohradu při výhře 2:1 v Novosibirsku.

SKA tak zvítězil v pátém zápase za sebou pod vedením finského kouče Jukky Jalonena, jenž převzal tým po nečekaném listopadovém odvolání Miloše Říhy.

Petrohrad nasměroval za úspěchem už v 54. sekundě Nor Patrick Thoresen, druhý gól vstřelil Průcha v 8. minutě.

Český útočník se trefil téměř po měsíci a zaznamenal sedmou branku v sezoně. Domácí Sibir už v závěru jen korigoval.

Ovečkin skóroval počtvrté v řadě

Ovečkin, jenž vypomáhá obhájcům Gagarinova poháru při výluce NHL, zvýšil v 37. minutě ve hře čtyři na čtyři na 2:0.

Kanonýr Washingtonu skóroval ve čtvrtém utkání v řadě a celkem v těchto zápasech nasbíral sedm bodů. Svému týmu pomohl vyhrát šest z posledních sedmi duelů.

Dynamo, které vedlo od 15. minuty díky trestnému střílení Konstantina Kasjančuka, přidalo další gól v úvodu poslední třetiny.

Mladý brankář moskevského celku Alexandr Šaryčenkov přišel o první čisté konto v KHL až šest sekund před sirénou, kdy ho překonal Nikita Gusev.

V dresu Chabarovsku vyšel potřetí za sebou bodově naprázdno nejproduktivnější Čech v soutěži Jakub Petružálek.

Spartak prodloužil "nestřelecký" rekord

Nový rekord nejen v historii KHL, ale i celé ruské ligy, stanovili hokejisté moskevského Spartaku.

Jejich série bez vstřelené branky se natáhla na 317 minut a dvě sekundy, až v závěru třetí třetiny zápasu s Barysem Astana ji v přesilovce ukončil Michail Juňkov po přihrávce českého obránce Jakuba Nakládala.

Moskevský tým nakonec doma podlehl 1:2 po samostatných nájezdech a v den 66. výročí založení klubu prohrál pošesté za sebou.

Spartak předtím naposledy skóroval 3. prosince v Magnitogorsku, kde podlehl 4:7, následně čtyřikrát prohrál s nulou.

Předchozí rekord držel Nižněkamsk, který v lize nedokázal vstřelit branku 296 minut a šest vteřin.

Chabarovsk - Dynamo Moskva 1:3, Novosibirsk - Petrohrad 1:2 (za hosty Průcha 1+0), CSKA Moskva - Ufa 4:1, Atlant Mytišči - Jekatěrinburg 2:6, Jaroslavl - Magnitogorsk 1:5, Nižnij Novgorod - Čeljabinsk 3:1, Spartak Moskva - Barys Astana 1:2 po sam. nájezdech (za domácí Nakládal 0+1), Lev Praha - Nižněkamsk 2:3 v prodl., Doněck - Omsk 0:2.