Oystrick: Nejdůležitější gól kariéry, přitom taková šmudla

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
29. 4. 2014 6:00
Nathan Oystrick se stal hrdinou šestého finále KHL, když střelou z nulového úhlu poslal puk díky odrazu o beton gólmana Košečkina do brány.
Nathan Oystrick se stal hrdinou zápasu, když v čase 63:53 vstřelil vítězný gól. Přiznal však, že šel slavit gól spoluhráče. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Těsně před tím, než v čase 63:53 vstřelil v šestém zápase finále KHL mezi pražským Lvem a Metallurgem Magnitogorsk vítězný gól, skočil Nathan Oystrick na led, aby šel slavit se svým parťákem Patrickem Zackrissonem, protože si myslel, že po jeho střele skončil puk v síti.

To se však nestalo, a tak se hrdinou utkání stal o chvíli později sám Oystrick, který střelou z nulového úhlu poslal puk díky odrazu o beton gólmana Košečkina do brány.

Lev díky tomu vyhrál 5:4 v prodloužení, srovnal stav série na 3:3 na zápasy, a o letošním držiteli Gagarinova poháru tak musí rozhodnout až rozhodující sedmý duel, který se bude hrát ve středu v Magnitogorsku.

"Rozhodně to je nejdůležitější gól kariéry. Kdysi jsem skóroval důležitý gól ve finále AHL, ale tenhle řadím rozhodně výš. Přitom to byla taková šmudla, v prodloužení ale takové často padají," řekl novinářům po zápase 31letý kanadský obránce.

Nathane, co Vám proletělo hlavou, když jste zjistil, že po Vašem nahození skončil puk v bráně?
Byla to prostě jen radost. Dostali jsme další šanci pokračovat a čeká nás sedmé utkání v Magnitogorsku. Moc dobře jsme věděli, že jsme byli pár chvil od konce sezony. I proto jsme tolik šťastní, že jsme dneska vyhráli.

Nebylo až příliš riskantní se v prodloužení pouštět za soupeřovu bránu?
Naskočil jsem ze střídačky a myslel jsem si, že Patrick (Zackrisson) chvíli předtím skóroval. Jenže to tak nebylo a puk byl u mě. Tak jsem vystřelil, dostal se k dorážce, nahodil kotouč na gólmana, a ten se odrazil od betonu do brány.

Vy jste šel vážně předčasně slavit?
Přesně tak. Ale pak se mi podařilo skórovat a byl jsem neskutečně šťastný. Najednou na mě naskočilo dvacet dospělých chlapů a bylo to skvělý. Fanoušci šíleli, prostě paráda.

Ve třetí třetině jste navíc trefil tyč. Nebál jste se, že už nebudete mít další šanci vyrovnat skóre a poslat zápas do prodloužení?
Máte to v hlavě. Napadne vás, že když neskórujete, tak jdete domů, končí vám sezona a můžete jít na golf. Takže prostě jen vletíte na led a pokoušíte se vyhrát zápas. Naštěstí to tam Mikkovi (Mäenpäämu) na konci třetiny spadlo.

Kromě prvního gólu Azeveda vstřelili všechny góly Lva obránci. Čím to podle Vás je?
Kluci v útoku dělají dobrou práci, dávají nám puky a máme hodně času na střelu. My to zkoušíme. V play off padají góly přes clonu, i lehké střely často projdou. Kluci dělají skvělou práci před brankou.

Oproti předchozím zápasům vyprodukoval první útok Metallurgu jen jediný gól. Byl to hlavní důvod, proč jste dnes vyhráli?
Je to tak, jsou opravdu hodně nebezpeční. Musíme proti nim odvést znovu skvělou práci. Jsou velice nebezpečí. Ale je to sedmý zápas, v play off se nesmíte soustředit na jednoho hráče nebo lajnu, každý může být hrdina.

Třeba znova Vy. Jaké by to pro Vás bylo, kdybyste z Magnitogorsku odjížděli s pohárem pro vítěze Gagarin Cupu?
Na to nebudu odpovídat, bez komentáře. Musíme hrát pořád naši hru. Všechny čtyři lajny, obránci, útočníci a brankář musí být v nejlepší formě. Budeme hrát nejlépe jak můžeme a uvidíme, jak to dopadne.